Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - BDE - TTable - výnimka Key violation (indexovaná databáza)

Robím v Delphi 7 cez BDE TTable databázový program. Používam v ňom indexy. Nastavil som primárny index na prvú položku (dátumový typ) a sekundárny na prvú (dátum) a druhú (čas). Pre tento index je nastavené v Database Desktop vlastnosť Maintained, kvôli automatickému indexovaniu. Po spustení programu a pri pridávaní druhého záznamu do databázi (je na ňom rovnaký dátum ale iný čas) dojde pri metóde Post k výnimke Key violation.

Primarny index na datum ?Zla volba!To tam budete moct ulozit len jeden zaznam za ten den a to asi nechcete.
Pridajte este jeden stlpec s menom napr. ID a zvolte jeho typ na integer /Neviem ci bude podporovat autoincrement/ a tento zvolte ako primarny index.
Ako sekundarny potom zvolte Datum+Cas ...