Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program a XP

Chci se s někym podělit o můj problém protože mi z toho už šibe.Používam program pro informace o el. součástkach. Až doteť jel (pár let) OK. Nyní jsem ale musel udělat reinstal XP a tento program už nemohu nainstalovat a to ani po čisté instalaci XP. Program se instaluje, ale nakonec se nijak neozve zda byla instalace hotová nebo tak něco a to instalační okno nejde zavřít. Program ale jako by nainstalovan byl včetně ikony na ploše, ale po spuštění se dlouho nic neděje a po delší době vyskoči error s tím že mám program přeinstalovat, že instalace nebyla korektní.Ve správci úloh ale ten program jako proces je, jen ukazuje že nezabíra žádne místo v paměti. Od té doby se ale začně chovat divně celé PC, vše je pomalé, něco jde a něco nejde spustit atd. Po restartu najede PC v nějakém divném modu, spodní lišta není obvyklá, ale taková graficky jednoduchá a nejsou načteny nějaké procesy a tudiž to začne vyhazovat tabulky s chybama jako např od ICQ, microsoft security, programu k obsluze myši a klávesnice atd. Něco sem tam vyhodí něco jako Win16, jako by to bylo v nějakém 16 bitovém modu nebo co. Vše se opravi až po obnovení systému před instalaci daného programu. Instalaci jsem zkoušel asi 5x a vždy stejne. Díky moc za jakoukoliv radu.

místo opakovaných instalací katalogů z cd s různě příšerným ovládáním používám raději vyhledávání na netu:
digihome.html
www.alldatasheet.com
www.datasheets.org.uk
ics.nxp.com

nepoužíváš nějaký tunič pc? od kmochny tam byl zajímavý odkaz - ten stupidní program vyžaduje krátké dosové cesty:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]
"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000000

(zřejmě založen na zastaralé databázi, nekompatibilní s čímkoli možným ve win)

Hm... Win nie sú iba samotné Win, je tam aj kopa komponent. NET, Win Instaler, možno komponenty Visual ..

Zrejme si mal v systéme nainstalovanú komponentu od iného software a aplikácia fungovala. Teraz ju nemáš, system je "čistý" a aplikácia nefunguje.

Prečo instalator aplikácie alebo aplikácia samotná, neoznámi co chýba k správnemu behu nevedno ...