Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows nebo Linux?

Zdravím,
už druhý HDD musím měnit za nový v notebooku lenovo thinkpad a tak mi to leze do peněz.
Mám tam Win.Vistu překopnutou na XP prof. a tak ta stálá komplikovaná instalace mě už leze
na nervy. Notebook se používá na internet,přehrávání filmů a občas to hraní nenáročných her.
Slax nebo ubuntu by to také zvládlo?

Stálá komplikovaná instalace? A to si myslíš, že s linuxem žádné komplikace nebudou? Problém bude určitě s hrami. Některé hry pro windows spustíš asi přes wine, ale výběr je dost zúžený. Co máš za Lenovo Thinkpad? Slax se už delší dobu nevyvíjí, ten bych neinstaloval ( zkus Porteus, který z něj vychází). Já používám na notebooku Xubuntu s přiinstalovaným Gnome. Hry nehraju, takže zkušenosti s nimi na linuxu nemám žádné.
porteus.org