Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7- 64x nebo 32x

Dobrý den,

Chtěl bych vědět v čem je lepší 64x bitový systém (Windows 7) kromě možnosti načíst 4GB ram a pracovat rychleji s procesorem. Mám 2x oddíly: 1 XP na práci (32x bit) a druhý bych chtěl nainstalovat na hry tzn. Windows 7 a chtěl bych se tedy zeptat jestli se na hry vyplatí 32x bit nebo 64x bit.

CPU DualCore Intel Core 2 Duo E6400, 2133 MHz (8 x 267)

RAM 4GB

GPU ATI Radeon HD 4800 Series

Děkuji !

Tak podle vás to žádné výhody (64x bit) pro hry nemá. V tom případě si raději vyberu 32x bit, kvůli tomu že tech 64x bit aplikací je opravdu méně a v 32x nejsou tolik problémy s driverama (sice je moje deska a grafika podporujou ale jistota je jistota)

1. 64b OS je lehce (cca 1-2%) pomalejší než 32b verze. To ale běžný user tvého typu řešit nemusí.
2. Pro PC s více než 3GB RAM je vhodnější (v tvém případě evidentně ukrást) 64b verzi
3. Pojem "načíst 4GB RAM" je nesmysl. Jedná se o adresaci, do ní se počítá veškerý adresní prostor, tedy např. i adresovatelná paměť na grafice a jiných periferiích (řadiče apod.). Nepředpokládám ale, že to chápeš, tudíž se drž poučky >3GB RAM ===> 64b OS. V opačném případě nenaadresuješ celou RAM, protože se přes ni přemapuje adresní prostor periferií.

Děkuji, za vysvětlení. 64x bit již nainstalovaný zatím funguje dobře ! (teda u Mozilly Firefox-Instalace jsem musel nastavit režim kompability-chtělo to po mě admin práva a to admin jsem+Internet Explorer(ani 64x bit ani 32x bit)nechce správně zobrazit stahuj.centrum.cz)