Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávkový soubor - Email

Zdravím.

Mám doma babičku, která si vůbec nerozumí s pc. Je to tak špatné, že se ani neprokliká adresářem k obrázku, který chce poslat meilem. :-/:-D Trochu jí její pc upravuju aby měla ke všemu snažší přístup a dělám dávkové soubory které jí při různých akcích vypíšou návod... Teď jsem narazil na problém a nevím zad to vůbec půjde udělat. Používá obyčejný E-mail na seznamu a když chce poslat fotku, či jiný soubor, neprokliká se. Dá se vytvořit dávkový soubor (bat) který by pracoval stylem - až se stane tohle, udělej tohle... :-D Měl jsem na mysli, že když klikne na Přiložit k emailu soubor, bat běžící na pozadí to pozná a objeví se okno - Chces poslat soubor? - Ano - Ne. Po stisknutí ano by jí vylezl návod v Notepadu (txt).

Je mi 14 a programování téměř vůbec nerozumím. Používal jsem Team Viewer ale babičce se znelíbil, nevím proč :-D. Takže šlo by to takhle udělat? Po případě jak?

Díky moc za každou radu... ;-)

Omlouvám se že tak pozdě, ale musel jsem ještě něco nutně zařídit.

Tak jak jsi myslel se to udělat nedá, ale sesmolil jsem toto:

@echo off
echo Chcete poslat email?
set /p vyber="Ano nebo Ne: "
if /i %vyber%==ano goto email
if /i %vyber%==ne (goto konec1) else (goto chyba)
:email
cls
echo Prosim prejdete na stranku Seznam a vstupte do Vaseho emailu.
echo Pokud jste krok udelala, stisknete lib. tlacitko
pause >nul
cls
echo Dobre, nyni si najdete "Napis email"
pause
cls
echo Do pole "Komu" napiste email prijemce.
pause
cls
echo Kliknete na "Prilozit soubor k emailu" a vyberte obrazek, ktery
echo chcete poslat.
pause
cls
echo Ted staci kliknout na "Odeslat"
pause >nul
goto konec

:konec
echo Doufam, ze email byl odeslan.
echo.
echo Pro konec stisknete lib. tlacitko na klavesnici.
pause >nul
exit

:konec1
exit

:chyba
echo Musite napsat "ano" nebo "ne"
echo.
pause
goto email

Doufám, že to bude vyhovovat.

bonny, řekl bych, že je to moc složitý a neefektivní pro babi, ale jinak paráda, moc hezký.
pořád bych zaujmul pozici:
fotky folder na ploše
klik pravou myší na vybrané fotky- odeslat/ příjemce mailu
z adresáře vybrat pepíčka a odeslat

na tom se nedá nic zmrvit.