Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s výběrem odolného telefonu

Dobrý den vážení poradňáci,
chtěl jsem Vás poprosit, protože jsem spíše zaměřený na počítače než na mobilní telefony, zda by mi někdo nemohl poradit s výběrem telefonu. Požadavky mám asi takové:

- odolnější (outdoor) typ
- alespoň trochu dobrá výdrž baterie
- cena do 2.000 Kč, nebo jen lehce přes

Mimochodem, tento mobil si kupuji, protože jsem ten předchozí ztratil. Dal by se případně nějak lokalizovat (byl jsem na policii, ale ta kvůli ústavnímu soudu může udělat jen to, že projde zastavárny)? Operátor je Vodafone, mobil vypnutý (z důvodu vyučování).

Moc Vám děkuji za odpověď na oba dotazy a přeji pěkný den.

6230 jsem měl jako "i". 6230i pro mě byl skvělý telefon a je to jediný mobil, který jsem neprodal a mám ho v šuplíku, respektive jsem ho používal tak dlouho, že je v neprodejném stavu. A to na sebe jdu co se týká prodávání mobilů velice tvrdě, prodal jsem i skvělou Nokii N900. Jen je veliká škoda, že 6230i že neměla místo pop-portu 3,5mm jack a miniUSB.

edit: Můj dlouhodobý sen je Nokia 6310i za pár stovek v použitelném stavu. Mimochodem každý má své priority co si za vydělané peníze koupí. Bohužel, jak jednou nějakou starou věc vymění, už ji potom musí měnit častěji. Televizi jsme měli 25 let starou 22" od SONY a dívali jsme se na ni asi z 5 metrů, stačilo to. Jednoho dne odešla, koupili jsme metrovou plasmovou a za pár let odešla deska. Teď už počítáme s tím, že nová LCD televize do 5 let odejde. Počítač v roce 2001 stál 60 000 a pokud nepočítám po roce vyměměný vadný disk, funguje i dnes. Ta cena se vyplatila. Dnes už bych tak drahý počítač nenavrhoval, protože stejně stejně brzy odejde. To jsem ho měl tehdy ještě podtaktovaný a je v něm původní EC zdroj.

Trapas? Takže asi jiná věkové kategorie, než já. Sám sice kupuju telefony s pěticifernou cenou, ale mám v záloze i Nokii 3410. Nedávno jsem byl měsíc bez Sensationu a používal jsem ji naprosto s klidem kde jsem chtěl. Mladší (divné slovo v 18 letech) se mi smáli, vrstevníci to brali jako fakt, ale co je lidem do toho, že mám starý mobil? Spolužák dává telefonu hodně zabrat, koupil si 3310, když mu spadne z několika metrů na chodník, tak se nic nestane.

Co se týká odolnosti, tak vážně neznám nic moc lepšího, než 3310 a 3410. Tlusté plastové kryty, poctivé zpracování, vydrží i rozumné množství vody a špatné zacházení. Jako bonus mají bezkonkurenční čitelnost displeje na prutkém slunci.

Pokud plánuješ s telefonem mlátit a ztrácet ho, tak doporučuju spíš než odolný koupit levný. Vodafone měl akci na low-end Samsunga za 277, pokud se mu něco stane a přestane fungovat, není to proti drahým mobilům větší problém.