Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - LISTBOX

Dobrý den, dělám si takový prográmek - zapisuje čísla do listboxu(známky ve ze školy) - chtěl bych poradit,

Program funguje pěkně, až na to, že jak ho vypnu vše se smaže. Chtěl bych poradit, jestli jde nějak udělat, že by se hodnoty z LISTBOXU ukládali do texťáku (NEBO DO NĚJAKÉ KNIHOVNY) a při každém spuštění programu by hodnoty z texťáku byli v listboxu? Děkuji za radu :)

Áno, ak majú chuť (nikto nie je povinný odpovedať, dávať rady!!!), ak sa pýtajúci opýta slušne, poďakuje atď. prečo nie.
Áno, tu na poradni sa radí, takže poďme na to!
Skús sa vyjadriť k problému vyššie, trošku som nepochopil čo sa "premaže"?

:))

Mám na formuláři komponenty : edit1, Button1, ListBox1.

Můj program má zapisovat známky z editu1 do listboxu.

Zapíše použe jednu a to opakovaně, např zadám 1 klinu na button1, 1 vloži do listboxu, ale pokud zadám např 2, původní hodnotu přepíše.

Kód :

pocet:= pocet+1;
listbox1.clear;

for n:=1 to pocet do
begin
radek:=edit1.text;
listbox1.Items.Add(radek);

Musíš nastaviť v návrhu ListBoxu vlastnosť TabWidth - tá udáva šírku stĺpca v pixeloch.
Napríklad TabWidth bude 9 (uvažujem 3 stĺpce), ďalej pri vkladaní položiek oddelíš stĺpce znakom '^I' veľké i
asi takto:
ListBox1.Items.Add('1'^I'2'^I'3');