Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte daky chladic pre intel (lga775)

doska intel d945paw intel 820 dualcore 2.8GHz. ten chladic co mam hoci je nanho pripojeny wind tunel tak skoro stale bezi medzi 3000-5000 otackami a huci ako lietadlo...pritom procezsor ma v klude prijemnych 51 a pri zatazi nieco cez 60 a neviem ukecat chladic na nizsie otacky...skusal som speed fan a aj tak si fuka ako chce
takze bud ukecam chladic na nizsie otacky alebo kupim rovno novy.. do cca 1000sk a cim tichsi tym lepsi

potrebujem poradit nejaky program ktory prinuti moj boxovany chladic drzat sa otaciek okolo cca 1000/min pretoze vtedy sa este s nim da robit. pri hrach by mohol ist na 3000 ale chcem mu uplne zakazat ist na 5000 pretoze to uz sa neda pocuvat. pritom na pentium je proicesor pomerne chladny...aj pri zatazi nejde cez 55 stupnov cize rezervu ma. myslim ze do 60-65 v burne by este teplotu zniesol staci ak sa ventilator bude tocit pomalsie.
skusal som speedfan ale ignoroval nastavenia tohoto programu. hrabal som sa na strankach intelu a nasiel som tak davnejsie nejaky program ktory mi vsak paradoxne zahlasil ze nemam dosku od nich a moje zariadenie program nepodporuje;o). dosku od intelu (bohuzial) samozrejme mam.