Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spálené RAM a deska

Jak poznám, zda jsem spálil RAM? Jsem sice totální debil a nemusíte mi to tu připomínat, nadávám si už hodně hodin v kuse, ale neviděl jsem do skříně a 4 nový OCZka DDR2 jsem nasadil do desky opačně..nevim,jak se mi to chytlo to těch zobáčků,ale v šeru to vypadalo, že to sedí..Zapl jsem to a nic..Černá obrazovka, jen větráky běží..Jako desku jsem spálil, to je mi jasný..Ale co ty paměti aspoň? Jak poznám, jeslti jsou v poho? Když je dám do PCshopu,resp. servisu, ověří mi jejich funkčnost?

Předem dík za odpověďi..

Ano ano, taky se mi před pár lety povedlo. Taky jsem si nadával.
Skutečně jsem koukal, že je to vůbec možné(můžem nadávat i na výrobce :) ) ...

Tenkrát jsem spálil jednu RAM a MB ... já to poznal hned, za 1) to smrdělo po spuštění ... po rozmontování byly na desce i ramce černé flíčky ...

Jinak, můžeš se modlit vyndat mrtvou RAM a zkusit chod MB ... pokud se nic nestane tak je taky mrtvá(jako že na 99% je).
-> a vlastně z tvýho posledního komentáře myslím že je to docela jasný :)

tak vzhledem k tomu, že jsem dospělej, tak moje máma by mi v tom asi moc nepomohla =D jako já měl v tu chvíli chuť se zabít..vůbec nevim, jak se mi to povedlo..nejradši bych si ukousnul koule =D když já tu fakt měl šero a jak jsem byl natěšenej a ještě jsem neviděl přes kabely od zdroje,tak mi přišlo, že to sedí..a ono ne..no jsem prostě kus debila a místo basy by mě měli zavřít spíš do ústavu pro naprosto neschopná individua..

ale vizuálně s těma RAMkama nic není

Jestli si čekal metrové plameny, tak tady to takhle nefunguje... Troufám si tvrdit, že 99% všech nefunkčních PC se vizuálně neliší od identického, funkčního. Ty integrovaný obvody se poškodí zevnitř...

ad servis - nevím, jestli se jim bude chtít cpát RAMky, co jim to můžou odpálit (dokázal bych si představit, že na křemíku u RAMek může být něco spečenýho), do zdravý základní desky.

jj, jsem úplně stejnýho názoru a řeším ten stejnej problém..proto jsem sem vlastně psal, jak zjistím, jeslti to přežily nebo ne..bohužel zítra odjíždím pryč, tak už to nestihnu někam dát, ale ve čtvrtek se vracím, takže v pátek s tím někam zajdu a pak sem napíšu,co mi řekli ;-)