Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se nakupuje na splátky ?

kupovat na splátky herní grafiku za legračních 5000 mi přijde vysoce nezodpovědné až hloupé.

Pokud tě nenaučili hospodařit s penězi rodiče (nebo tě dokonce ještě v takové stupidní činnosti, jako je prožírání se dluhy k exekutorovi, podporují), pak bych tě rád upozornil, že:

- nákupem na splátky přeplácíš (v tomto konkrétním případě 10% p.a., což je fakt hodně, i když nikoli nejvíce co jsem viděl)
- tahle grafika ti žádné peníze nevydělá, je to čistá spotřeba. Pokud na ni nemáš, neumřeš. Raději šetři.
- zastávám názor, že ušetřit 5000Kč není problém téměř pro nikoho - stačí se snažit. Já jsem jako student byl před 20 roky schopen prací na brigádách, programováním apod. za rok běžně našetřit 30000Kč (a že před 20 lety byla tisícovka něco o dost jiného než dnes) - a to jsem si studia víceméně platil sám, protože mi bylo trapné žádat podporu od rodičů (od nich jsem dostával byt a stravu)

Pokud "obědnáváš" (to jako že to děláš při obědě?) na splátky poprvé, tak mám pro tebe jednu radu k nezaplacení: ani s tím nezačínej.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny