Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: blackout - totální výpadek elektrické energie na větším území

Blackout, aneb totální výpadek elektrické energie na větším území.

V dnešním článku http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-5485 3480-cesku-hrozi-blackout-privaly-elektriny-z-neme ckych-vetrniku-ohrozuji-tuzemskou-sit se píše, že:

Podle studie, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo průmyslu a obchodu, by dvoutýdenní výpadek elektřiny ve třech krajích přišel státní kasu zhruba na 15 až 22 miliard korun.

Je opravdu možný, aby blackout netrval jen pár hodin, ale rovnou dva týdny? To se mi nechce věřit.

Pavel
Změna předmětu, původně: OT: blackout (Kráťa)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Němci si zastaví jadérné elektrárny a elektřinu musí dodávat z opačného konce země. A ještě přes ciz…
Niko Bellic 27.02.2012 12:57
Niko Bellic
Neházel bych to ne Němce. Je jen na nás, jak si ochráníme vnitřní trh. Pokud to nezvládáme, stačí ty… nový
Kurt 27.02.2012 14:31
Kurt
rozhodně to není tak jednoduchý Kurte. Smlouvu jsme neviděli, ale jsem si jistý, že to není jen o to… nový
Boeing 27.02.2012 14:44
Boeing
Vždyť to píšu - neházel bych to na ně. To je náš problém. Vrtulek mají dost, ono to na tom pobřeží f… poslední
Kurt 27.02.2012 14:55
Kurt
Tady se dá ledacos zajímavého sledovat http://oldwww.ceps.cz/detail.asp?cepsmenu=3&IDP=41 8&PDM2=42… nový
jirka44 27.02.2012 13:05
jirka44

rozhodně to není tak jednoduchý Kurte. Smlouvu jsme neviděli, ale jsem si jistý, že to není jen o tom "Dáme Vám vedení a kolik za to". Němci mohli investovat (přes soukromé firmy) do nás (podmíněná investice na několik let), případně je ve smlouvě jiná již naplněná podmínka (50% sleva na golf pro vyvolené) nebo co já vim. Jak tu bývá zvykem, smlouvy jsou podpořeny osobními zájmy či naprosto nesouvisejícími podmínkami, které vyplavou až když se stane průser, ostatně i proto se stále nic neděje (nejsme zřejme v pozici přijímat rychlá opatření) - o přetížení místních sítí jsem četl již loni.

K dotazu:
Co mě ovšem zarazilo je výkon jejich větráků. To tam sázej jak kukuřici ne?

nyní se blíží 30 tisícům. Pro srovnání – jedná se o výkon 15 českých Temelínů.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru