Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvalá změna názvu služby ve WinXP?

Dobrý den všem,

mám ramdisk, za jehož provoz je odpovědná služba s názvem ramdisk. Z jistých důvodů potřebuju současně jiný ramdisk, jako na potvoru se jeho služba jmenuje taky ramdisk. Existuje způsob jak jednu z těchto služeb trvale přejmenovat?

Jeden z ramdisků se instaluje přes .exe soubor, tj. není nikde žádný .inf, u toho druhýho to z hlavy nevím. Předpokládám že by se to muselo (změna názvu služby) změnit i uvnitř nějakýho .sys souboru.

Dá se takhle obecně odpovědět?

Pavel

Poněkud divoké a mnou neověřené řešení:

1. Load the Registry Editor
2. Navigate to the HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es
3. Select the service you want to change the description
4. Double click the Description key in the right pane to change the description

Tomu nemůžu uvěřit! Leda že by to bylo tak, že WinXP projdou v registrech služby a zavedou soubor kterej tu službu provádí (.sys) a dají dohromady parametry služby (pod jiným jménem) a provážou to s tím souborem - aspoň tak to chápu já.

Doteď jsem si myslel že je to obráceně a název služby (a v tom podklíči jsou její parametry) je "zadrátovanej" v tom souboru.

Díky moc!

Pavel