Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem .rar v linuxu

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jeslti někdo nezná program nebo způsob jak rozbali soubor s koncovkou .rar v linuxu....linux má v sobě program pouze na koncovku .zip
Děkuji

podle distribuce, kterou pouzivas si z balickovaciho systemu nainstalujes bud rar nebo urar (pro rozbalovani).

ne, najdeš ho uvnitř svého linuxu.. bohužel, distribuci jsi jaksi zapoměl zminit. Podle dotazu soudím, že nepracuješ pouze v příkazové řádce.

Prohledej konfigurační menu. Najdeš tam něco jako "správa software" nebo něco podobného. Tam už unarchiver najdeš vyhledáváním a doinstaluješ.

najdi si ten YAST, v prvním odkazu je seznámení s užíváním. Bohuzel ti nemuzu napsat krok za krokem navod "klikni sem, klikni sem" protoze bych si musel OpenSUSE nainstalovat (krok za krokem v menu opravdu nedam z hlavy) a v neposledni rade doufam, ze nejsi tak hloupy, aby si ho potreboval.

A mimochodem, ten software je pro jakykoli linux ;-), ale to uz zachazim za hranice tvych znalosti.

musíš mít asi povolené non-OSS repozitáře ( rar je nesvobodný software), na rozbalování stačí unrar. IMHO (j) by pro tebe bylo opravdu vhodnější Ubuntu/Kubuntu - je daleko vstřícnější k začátečníkům, má skvělou Wiki a živé forum a také knihu, která je i volně ke stažení