Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak funguje DNS?

Ahoj, jak funguje DNS? Když se teď připojim z prahy na seznam.cz, přes jaký servery jde můj požadavek? Fakt jde až do USA, protože tam jsou ty "hlavní" dns servery?

Este odpovviem na otazku, pcez ake servre ide tvoja poziadavka na seznam, pretoze to nema s DNS nic spolocne, to je otazka routingu.
Napriklad ak si na SK a pokusas sa pripojit na seznam.cz kludne sa moze stat, ze packet nepojde priamo na z SK na CZ, ale pojde cez AT.