Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Která grafická karta (AGP) je lepší? Ati Radeon X800 Pro nebo X1650 Pro?

Dobrý den, chci se zeptat, plánuji dočasný lehký upgrade PC, moje plánovaná sestava ( samozřejmě v dosahu schopností základní desky ) je taková:
2GB RAM ( 2x1GB ) PC2700
Pentium 4 3,06GHz Northwood, Hyper-Threading
Nějaká grafická karta
Grafickou kartu bych bral nějakou do 256MB paměti, protože 512MB už by mi možná neutáhl zdroj (350W), a ten měnit nemíním, protože jak říkám, jedná se o dočasný upgrade. Obě paměti mají 256MB grafické paměti, obě jsou GDDR3. Ati X1650Pro má taktování 800/1400MHz a 128-bit sběrnici ( max. teoretická propustnost 22,4GB/s ), X800 Pro má jen 350/900MHz, ale zase 256-bit sběrnici ( 31GB/s ). Kterou z nich byste na mém místě brali? Nebo nějakou jinou? Záleží spíše na taktování nebo na sběrnici? Děkuji.

Desku i s CPu vezmi a zahoď.Cokoliv s Pentiem 4 mi už nesmí do baráku.Víš ty vůbec že ten tvůj 3ghz hrdina dostal na frak i od 2.2ghz AMD athlonu?Být tebou tak si vůbec nelámu hlavu jakou grafiku tomu krámu strčit seženu něco silnějšího a toho Pentia se koukám rychle zbavit.

Nezahodím. Z toho důvodu, že "upgrade" je dočasný a nový PC si koupím, až na to budou peníze a až ten nový PC bude mít vůbec smysl. Já nejsem takový pařan jako ostatní a spíše mi jde o výkon v kancelářských aplikacích. Navíc, viděl jste, kolik všechno se toho dá rozjet na Pentiu 4? Když se omezí detaily, tak můžu pomýšlet i na novější hry (1280x1024, nikoli Full HD). Mě opravdu vůbec nezajímá, jak dostal na frak od jakéhosi athlonu, už z toho důvodu, že nemám ten stejný socket ( pochopitelně ), upgradovat se na něj taky nedá, takže budu uvažovat v mých mezích, což je lepší Pentium 4 a nebo nový PC. Teď jsem udělal 1. možnost, na tu druhou je ještě pár let čas. Na co by mi doma ležel výkonný stroj s i3 a 4GB RAM, když si občas párkrát do týdne zahraji tak maximálně GTA?