Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zmenšit soubory tak aby jejich velikost byla menší?

Zdravím chtěl bych si dát na jedno DVD(4,7GB) ( DVD je prázné a ukazuje 4.2GB) nahrát soubory různé dokumenty prezentace klipy a jiné ale velikost je okolo 6GB plus mínus to bude tak by mě zajímalo jestli soubory lze nějak z komprimovat zkoušel jsem to v 7-ZIP ale velikost i po EXTRA komprimaci stále stejná a proto se obracím sem mohl by někdo prosím poradit díky.

... svazky a knihy ... ?
Dobrý nápad, u knih formát A5 místo A4, to je polovičný a samozrejme formát paperback, místo pevnej väzby, usporí to miesto, aj úspora hmotnosti ...

Napr. taká Dáblova biblia, Kódex Gigas má vraj cez 80 Kg, teda značne neúsporná, neskomprimovaná .... :-D

Celý nápad vytvorenia zálohy na DVD, vysoko komprimovaný, je uletený. Media v spolupráci s rúznymi mechanikami vykazujú istú chybovosť procesu čítania. DVD není práve dobré medium na zálohy.

Samozrejme sú nástroje na zálohovanie, ktoré s týmto rátajú, pridávajú cosi, pre možnosť čítať aj mierne chybové súbory, no v tom okamihu efekt komprimácie je stratený.

Na zálohy jedine hard disk. Cenou aj spoľahlivosťou. DVD je technologická mrtvola. Osobne som DVD posledne napaľoval kolegovi, pred asi pol rokom, ako zálohu OEM systemu v notebooku, nástrojom výrobcu. Vytvorilo to 5 !!! DVD. Po ich kontrole, bolo potrebné jeden disk napaliť ešte raz.

Tak asi tak je to z DVD.