Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení PC v prašném, kuřáckém prostředí (hospoda)

Zdravím,

potřebuji sestavit PC v dost prašném a zakouřeném prostředí, do teď je s tím neustále potíž.
Potřeboval bych poradit jak uchladit tuto sestavu..
Má smysl vodní chlazení?
Nebo uchladit pasivně? Bude trpět disk, MB?

Sestava:
WD Caviar Blue WD5000AAKX 3.5" 500GB
Seasonic Energy Knight SS400ET-Bronze 400W OEM
Intel Pentium G840 BOX
Kingston 4GB 1333MHz

Budu vděčný za každý tip.
Předem díky

Priemyselné PC, sú riešené hermetickou skrinkou, chladenie býva tepelným výmenníkom, v podstate modifikácia chladničkového agregátu.

Sežeň si 50-litrovú chladničku z bazaru za pár korún a je to.

Dělal jsem pro firmu Čertovy schody a stejný problém - prašné prostředí. Použili jsme elektroizolační lak na všechny součástky, pasivní chlazení a celý kejs jsme utěsnili a naplnili destilovanou vodou. V současnosti se výrobou prachotěsných PC zabývá firma Vodník & syn. :-)

Nebo třeba do utěsněné plechové bedny a na tu foukat zvenku ventilátorem. Ale chtělo by to asi polaborovat, jak ta bedna má být velká a jak v ní bude proudit vzduch, aby se účinně chladil o stěny té bedny (přidat do bedny ventilátor aby proudění vzduchu usměrnil, případně přidělat dovnitř nějaká žebra kvůli lepšímu přestupu tepla). Vzpomněl jsem si, jak se řešilo chlazení NC systémů u obráběcích strojů, taky to bylo v bedně kde cirkuloval vzduch jen uvnitř a pokud to bylo potřeba, bylo tam ještě vnější chlazení.

Počítač do hospody?K čemu pak?V ospodě se má člověk bavit a ne aby seděl u kompu.

hospoda není to nejhorší - pokud se to bude udržovat (povysávat občas prach atp.) tak by se to mělo dát zvládnout.. nedávej to na zem, kde je nejvíce prachu, ne do kuchyně (olejové kapky) a pozor na myši (v mém serveru se jim zalíbilo :)

nechat tam normalni levny PeCecko, vubec bych to neresil, maximalne si koupit nejakej kompresor (spreju se stlacenym vzduchem by ses nedoplatil) a jednou za 14 dni to poradne profoukat a vyfoukat prach pryc. jinak ale samozrejme denni zalohy na nejakej disk mimo prasnou mistnost, bud po siti nebo aspon externi disk.

Konkrétně v hospodě (a obecně v jakýmkoliv silně zahuleným prostředí) se na komponentách usazuje mastný hnus, který kompresorem nevyřešíš. (ale jasně, lepší to občas profouknout, než do smrti nehnout prstem a pak se divit, že to zheblo tak brzo)

mel jsem v ruce PC, ktere byly v "opiovym doupeti" cca. 5 let, stale fungovaly a kdyz jsem to rozebral a chtel jsem to cistit, tak jsem se vazne stitil, nechapu, ze ty PC nezhebly, ale prave proto, ze bezely dal v pohode, ac sam nechapu, navrhuju nechat tam to PC svemu osudu a starat se jen o data, kdyby preci jenom nahodou.