Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ping tools

Ahoj,
potřeboval bych tip na software (nejlépe freeware) na zjištění hromadné dostupnosti PC.
Mám dejme tomu TXT soubor o 500pc (reprezentovana jejich hostnamy) a potřebuji nejrychlejsi zpusob na zjisteni, zda-li jsou online nebo offline.
Sekvenční ping trvá příliš dlouho (než vyprší timeouty...) a na webu je hromada nástrojů které umí akorát pingnout IP rozsah ale mám problémy najít takový, kde přes copy-paste naleju seznam PC v jejich FQDN tvaru a ten mi dostupnost zjistí. Nějaký tip?

Viem si predstaviť, že podobný nástroj potrebuje Admin firemnej siete.

Administrátor velikej firemnej siete, musí byť schopný, si túto funkčnosť naprogramovať využitím základných funkcií operačného systému. Ak nie, ako dokázal ukončiť školu ?

Žiadnu Freeware Utilitu k tomu nepotrebuje. Ak je línej, zadá mladšiemu kolegovi ... :-)

Zvyšku sveta je spomínaná funkčnosť k ničomu.