Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace Win7 na Win xp.Jak to udělat?

Jak asi všichni víte,instalovat Win xp na Win7 nejde.Stáhl sem si Win xp (originál) a dal sem si to na flesku, CD z Win xp už nemam tak sem si to stáhl.Četl sem na netu že se to dá udělat nějak v biosu.Protože když naběhne Win7 tak už to neudělat nejde.A proto se ptám jestli de v biosu zapnou flas disk a spustit zní instalačku Win xp.Prosím dyštak o návod jak to udělat,zkušenosti mám v biosu téměř 0 a proto mi to vysvětlete po lopatě!

předem děkuju.

přeinstalovat na jiný systém (bez formátování) jde nahoru jako upgrade. asi to neumí oem verze.
i tak dostaneš pomalý zmetek se zbylými nefunkčními součástmi starého systému, celkově pochybně stabilní.
dolů upgradovat nejde.

1. zační zachraňovat data pryč z toho disku.
2. pak zruš obsah disku a rozděl ho na oddlíly pro:
- systém+programy = v rukou domácích samoadminů je nutno občas zformátovat,
- data = oddíl co neformátuješ.
co druhý měsíc se tu objeví nějaký alík a ptá se, jestli má význam rozdělovat disk. kdyby byl rozdělený, data by byla nedotknuta v bezpečí.

rozdělování disku na oddíly umí partition managery na bootovacích cd/usb. nebo fouknout k druhému pc, ve správě disků starý oddíl zrušit a rozdělit to (první oddíl neformátovat).
u xp zvolit ~16gb pro systém, u w7 ~64gb.