Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OPRAVDU DOBRY soft proti spyware

Zdravim, poradite prosim? V pocitaci se mi vicemene pravidelne objevuji ruzne spywary/malwary a ja nevim co jeste. Viry a cervy teda ne. Pravdou je ze nesurfuju zrovna po strankach apostolskych, takze mi to patri. Nicmene pak vzdycky hledam na netu jak pako nejruznejsi nastroje k odstranovani toho svinstva a pokoutne ziskanymi licencemi (cest freewarovym vyjimkam) to odstranuju.

Ale uz me to nebavi (nehlede na to, ze to obcas ani nezvladnu) a rad bych si zakoupil kvalitni program, ktery me pred tim bincem ochrani nebo ho bude umet odstranit. Zatim jsem nabyl dojmu, ze ten program umi to a ten zas ono ale ja si rad zaplatim za PORADNY program, ktery bude umet oboje.

Aktualni konfigurace:
XPpro SP2 se vsemi critical updates,
McAfee Virusscan 8, posledni virova baze
Firewall je HW v ADSL modemu Siemens Santis 150
A implicitne mam ad-aware ale zda se ze ten chytne akorat praseciny typu Alexa...:-/

Jaka vsechna opatreni byste doporucili? Podminkou je pouze zachovani OS XP SP2. Vse ostatni lze zmenit.
DEKUJI!!!

Ad-aware mi kdysi taky vždy našel Alexa a to jsem neměl připojení na net,ale teď mi nechce už měsíc stáhnout aktualizaci-poslení mám 30.5 a vždy hlásí,že nová není.Tobě to jede?Já ještě používám SpyBot a Avg.Program,který by uměl vše snad ani není a pokud tak nebude freware.

1. firefox je základ (nebo opera kdo chce)
2. používat mozek - pokud máš spyware, tak sis sám dobrovolně někde kliknul, něco nainstaloval
3. nepoužívat outlook express
4. zrušit skrývání přípon ve windows
5. když máš potíže, občas mrknout do logu firewallu: co a kam se ti připojuje
6. stáhni si ze slunečnice skvělý program starter (CodeStuff.mirrorz.com) - zkontroluj co se ti spouští po startu / co běží momentálně v paměti - všechny položky dohledej. ukáže ti i výrobce, zamysli se co můžeš zakázat
7. zkontroluj hosts soubor na nežádoucí přesměrování
8. nikdy neinstaluj freeware cypoviny co nepotřebuješ (+ zákaz všeho na firewallu)
9. když nejde nic najít, můžeš zkusit analýzu přes hijackthis
10. místo ad-aware jsem jednorázově používal spybot search and destroy

potom (kromě reinstalace office a ie) nepotřebuješ žádný antispyware a přesto máš čisté win

Jedu na jednom systému bez přeinstalace od 3/2003, bez jediného viru.
Jediný problém jsem měl s trojanem při zkoušení screensaverů z jedné stránky.
Ten trojan tenkrát nedetekovaly tři AV + klasické antibreberkové programy.
Vesele navštěvuju veškeré stránky podle libosti. Stačí mi k tomu zaplátovaná
Windows a IE6 SP1, to je základ, firewall nepovažuji vůbec za nutnost.
Na online ochranu používám jen skvělý SpyBlocker, SpywareBlaster,
SpyBot a SpyWatcher, z toho jen první a poslední jsou spuštěné online
a konají svoji práci velmi zodpovědně.

SpyBlocker

SpywareBlaster

SpyBot

SpyWatcher je součást kvalitního softu SpyCleaner Gold :

http://www.sosej.cz/software/internet/firewally-ods traneni-spyware-a-adware/spy-cleaner-gold/

jeho free Spyware Scanner samostatná část je k dostání tady :

http://www.topdownloads.net/software/view.php?id=15 361

! Všechny softy je samozřejmě nutné aktualizovat !

Antivirák používám free verzi AVG 7.1 k naprosté spokojenosti :

koukám, že je tam ke stažení i Ewido Anti-Spyware free po koupi od Grisoftu.
Balík McAfee je dávno lokalizován do češtiny a obsahuje komplexní ochranu PC,
ovšem krade okolo 30 MB RAM, podobně jako Norton a Kašperský.
Takže zbývá kromě free AVG pouze jediná rozumná volba : NOD32 a AVAST Home,
k Avastu mám osobní málo podstatné výhrady. Vždy je možné použít lehce
dostupné volby online prověření kompu třeba od Nortonu, PC-cillin atd ...
chce to jen povolit nainstalování podepsaného ActiveX prvku.

Online ochranu máme vyřešenou, takže zbývá jen aktualizovat AdAware,
pokud je free a není aktivován AdWatch :

Adaware

Když už nic nepomůže, často zabere SpySweeper :

Spy-Sweeper

jen doplním - bez firewallu si můžeš dovoli provozovat skutečně jen Windows ME (98,95, 3.11), protože na nich je minimum serverových služeb (pouze SMB - ale jen tehdy, když je nainstalováno). Bezpečnost NT systémů, jako WIndows XP je trochu o něčem jiném. Tam je to přesně opačně než jak popisuješ- vystačíš si bez antivirů i antispyware (to řeší neadministrátorský účet, to si v ME nezařídíš), ale nikdy bez firewallu - kritické serverové služby totiž nemůžeš vypnout.

Ad-Aware a Spybot. Nejlepší a dostačující dvojka.
Nicméně dále je důležitej i antivir (třeba Avast) a vůbec nejdůležitější jsou pravidelný záplaty widlí, officů a pokud ne (ale i pokud jo), tak je životně důležitej firewall. Bez záplat stačí pár vteřin na Netu a máš tak zas... komp, že nemusíš ani otevřít prohlížeč.