Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - komponenta na zobrazenie grafiky a textu s podporou stĺpcov bez deliacich čiar

1. Chcel by som poprosiť o radu, akú komponentu použiť v Delphi, ak chcem, aby splnila tieto kritériá:
- rozdelenie do stĺpcov (ako TStringGrid, ale bez rozdelovacích čiar)
- viac položiek a jednoduchý prístup k nim (ako ListBox)
- podpora grafiky (v jednom stĺpci bude grafický pás s dĺžkou podľa čísla uvedeného v druhom stĺpci)

Takto to bude približne vyzerať (toto je textový vzhľad):

asd   23   ++++++++++++++++++++++
jkl   12   +++++++++++
mno   6    ++++++

Takže hádam mi rozumie každý (miesto plusiek bude samozrejme FillRect v TCanvas). Taktiež nie je nutná konštantná šírka znakov. Tag CODE je použitý len kvôli zdôrazneniu stĺpcov.

2. Potrebujem objekt, kde tieto hodnoty uchovám (podľa možnosti nevizuálny). Pokiaľ má StringList aj vlastnosť Tag, tá by sa dala použiť na tieto účely. Síce to nebudú čísla, ale časy, ale uložím počet sekúnd. Ale skôr hľadám niečo ako nevizuálny TStringGrid.

Nic v ylom chalani, ale kludne moyes pouzit TStringGrid. Totisto, TStringGrid obsahuje polosku v inspektore, kde nastavujes ci chces zobrazit RowLine,ColLine atd. tusim sa to vola Options alebo tak. ca sa tyka vlastneho vykreslovania, na to sluzi events onDrawDCell kde zadas:

nazov_stringgrid.canvas.brush.color := farba;
nazov_stringgrid.canvas.fillrect(nazov_stri nggrid.cellrect(ACol,ARow));

kde ACol a ARow ti vracia onDrawCell alebo pouzijes vlastne cisala :o)

to iste sa da aj textom a to cez canvas.textRect alebo Text Out, podla toho ci chces nastavit aj farbu pozadia pisma

moze byt alebo este nieco :o)

Triskac