Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios pomalu načte

po zapnutí počitače načte bios tabulku o HDD,CDROM a ještě něco a pak čeká asi půl minuty a pak rychle dopíše ještě zbytek.Zřejmě něco hledá.V PC je prázný šuplík po druhem HDD není to ono ?Jak to a kde to vypnu ?Děkuji Vladík

Z tvého stručného popisu problému nejde poznat, v čem je chyba.

Napiš (vyfoť) co přesně BIOS vypisuje. Není tam náhodou třeba něco o PXE ROM (bootování ze sítě)? Jinak bych zkusil udělat ClearCMOS a Load Defaults. Neptej se mě jak, máš to napsané v manuálu základní desky.

Také jsi neprozradil, jestli ta deska někdy bootovala rychle a od jaké doby se problém vyskytl?