Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DMA

Nazdar chcem sa opýtať mam napalovačku LG a vo windowse v nastaveniach sa mi zopár krát stalo že sa mi vyplo nastavenie DMA,a zmenilo sa na PIO dá sa stým niečo urobiť?Dakujem za odpoved.

ve správci HW odeber vypalovačku a hlavně odpovídající IDE kanál řadiče (většinou to bývá sekundární) na kterém je ta vypalovačka pověšena. Následně restartuj.

Aby se tohle neopakovalo, měl bys vyměnit stávající IDE kabel za UDMA66 (80-žilový), ideálně do 30cm dlouhý. Tato chyba se totiž vyskytuje v případech, kdy dochází na IDE sběrnici k chybám, což v 99% případů zapřičiňuje nekvalitní kabel (moc dlouhý, špatně nacvaklý, případně jen 40-žilový v případě, že zařízení vyžaduje 80-žilový).

Tak to musim vzdy urobit (odobrat radic a restartovat) Ide to normalne a asi po tyzdni sa to prepne na PIO.
Ja tam mam 80-zilovy kabel (asi to je UDMA100) predtym bol na HDD. Kupil som si novy SATA disk a potom som ho dal na napalovacku. Asi rok to islo bez problemov, zacalo to blbnut az teraz. Skusim ho teda vymenit. Diky.