Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ojetina z Nemecka?

Nemate nekdo zkusenosti s dovozem ojetin z Nemecka?
Jsem momentalne bez auta a na koupi novyho se teprve rozhoupavam... tak me napadlo, ze bych koupil v Nemecku za par Euro nejakej kabriolet na par mesicu.
Nevite, co to ted obnasi? Musi se to prehlasovat, musi se neco platit atd? Nemam s tim zadny zkusenosti, akorat vim, ze se od 1.8. muzou z EU vozit jakykoli auta, co maji technickou v zemi puvodu (jestli jsem to spravne pochopil).
Diky

Jestli jsi na tom jako většina řidičů tady - tzn. že poznáš starý od novýho, ale jestli bylo bouraný už nepoznáš, tak si to nech dovézt. Existuje poměrně dost lidí, kteří se na to specializují.
Druhá možnost je koupit něco čerstvě dovezeného - taky pár firem najdeš, třeba autojosef.cz
No a pokud to přecejen chceš absolvovat sám (nedoporučuju), tak přečíst pár článků - http://auto2.zpravy.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek =362 default.aspx atd.