Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows crashe a Záložný Zdroj

Zdravím,
už druhý rok mám nový PC, no nedokážem povedať že by som bol spokojný. Každý deň hneď niekoľko crashov (aj po sebe) a po čase začne crashovať úplne stále až sa nejde dostať ani do winu a treba reinstal. Problém je ale taký :
sú s ním problémy iba u mňa doma. Zaniesol som PC ku kamarátovi, ktorý na ňom mal pustené 2 dni nejaké testy cpu, grafiky atď. PC šiel stále bez pádu. Doniesol som ho ale domov a začalo to znova, tak som si hovoril že to je náhoda, že niekedy proste ide ten PC 2 dni vkuse aj mne a tak som ho dal na testy do BA. Tam bol PC 2 mesiace a jediné čo som sa odtiaľ dozvedel bolo, že som im tam dal PC ktorý je úplne v poriadku a bežal celé 2 mesiace bez jediného erroru. Znova som ho priniesol domov, no už na loading screene, crash ...
Taktiež memtest, u mňa doma chyba na 1%, inde prejde celý a nič.

Už si s tým vážne neviem rady. Dozvedel som sa že by to mohli byť aj problémy s prúdom v dome, preto zamýšľam kúpu UPS, no vôbec netuším akú.

[PC info]
zdroj - http://www.alza.sk/zdroj-arctic-cooling-fusion-550 w-d106385.htm
grafika - vgapro.php
RAM - Corsair 2x2gb Kit - 1600MHz, 9-9-9-24, DDR3
Základná doska - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=3439#sp
HDD - http://www.alza.sk/seagate-barracuda-7200-12-750gb -d213684.htm

Predom díky za všetky odpovede.

Geli

Ja by som povedal, ze sa jedna s najvacsou pravdepodobnostou o problem s napatim v dome. Staci byt na jednom okruhu so zravy spotrebicom (rychlovarna konvica) a zle nadimenzovana siet je v prdeli.
Skusil by som to UPS, napriklad APC Back-UPS ES 550VA. Cena cca 80-90 eur.

Oponuji, ještě stále jsou v prodeji zdroje s pasivním PFC a nižším vstupním rozsahem napětí. Stejně tak špatně provedený preregulátor nemusí uregulovat prudký výkyv, pokud je ještě kombinován s "racionalizovaně" navrženým elytem na výstupu usměrňovače.

Pochopitelně jakýkoliv zdroj bude "krátký" na mizerný a mizerně, či nijak udržovaný rozvod nn. - viz Humpolec, nedotažené svorky, nějakým "aktivistou" (horším třídního nepřítele) "přetažené" svorky, "aktivním" kutilem "upravované" rozvody, v okolí provozované > 5kW staré škodovácké asynchronní motory bez příslušného opatření, atd...

ved mu uz druhy den pisem nech vymeni zdroj. A nech dotiahne rozvody (pravda problem nemusi byt len v zastrcke ale napr. aj v rozvodnej skrini resp na tych rozbocovacich srandach v stenach, naposledy som ten bazmek v stene v kuchyni v panelaku menil ptz povodny bol uplne ohoreny az do cierna :) Preto som pisal aj skusit uplne iny okruh zastrckovy.
Dalej som pisal aj 10dalsich moznych dovodov daneho problemu (ktore vobec nesuvisia s napajanim ale s periferiami, blbo strcenymi RAM, apod), neviem ktore z nich moze vylucit/uz skusil, ptz sa k tomu nevyjadril.

Zástrčkové okruhy tu máme myslím 2 (pre každé poschodie 1), na hornom blbne a na tom dole som to skúšal už pár mesiacov dozadu a tiež to padalo. RAM som čistil tiež, skúšal som aj keď som mal PC takto po páde či nie sú RAMky povolené ale neboli, všetko drží ako má.

A cim si cistil tie "sloty"? vyber ram a znovazastrc, tym sa precistia trochu, lepsie jak ked si ich zaspinil nejakym "cistenim".
Ja by som si skusil pozicat iny zdroj len tak na test z ineho PC, a uvidis ci by iny zdroj pomohol. Dat skontrolovat rozvody nejakym elektrikarom neni na skodu, ale neviem co taki elektrikari pri tom robia, ci len sa tvaria dolezito a nic nerobia a nasledne navrhnu prestavbu za pol miliona, alebo ci fakt aj nieco robia :)

vysavac je zabijak elektroniky (el.stat.naboj) a nic nevycisti. Kontakty sa cistia isopropylom a stetcom (lebo handra nechava chlpy). Ale ako som pisal vyber ich a znovazastrc, raz-dvakrat staci a oni sa kontakty presuchaju a budu ciste. RAM kontakty su pozlatene, neoxiduju, ide len o pripadny prach a mastnotu ak na to dzabal nejaky pako prstami po kontaktoch.
P.S. a ten iny zdroj skus a prip. potom daj vediet co to je za znacku/typ a ci to pomohlo :)

Van de Graaffův generátor, pokud je suchý vzduch, pak opravdu hrozí statická elektřina, obzvláště RAM a řadič je dost náchylný.
Nikdy jsem nečistil konektor pro paměťové moduly. Už vzhledem k poměrně subtilním kontaktům.

tak ja tiez vysavam prach ale len z nejakej vzdialenosti (min 5cm od polovodicovej elektroniky) ale ktovie co je schopny s vysavacom vystrajat clovek nepouceny :)
BTW. a mam superkvalitny vysavac miele ktory ma v rure vysavaca (resp. v rukoveti rury, rura samotna je kovova) zabudovany vodivy drat takze ked sa drzim druhou rukou kejsu/zeme zariadenia tak automaticky vybijam naboj z rury vysavaca ;))