Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - TScrollBar - Ako zakázať blikanie pri focuse?

Je to nepekné, keď to takto bliká, čo s tým? Nie je problém dať focus na TBitButton, ale potrebujem, aby sa TcrollBar dal ovládať aj z klávesnice a aby na ňom fungovali všetky možné klávesy (čiže hore, dole, PgUp, PgDn atď). Ako zariadiť, aby sa všetky stlačené klávesy, ktoré zachytí TBitButton preniesli na TScrollBar? Je možnosť odchytávať stlačené klávesy formulárom, niekde v knižke som si to všimol, ale ako to potom posielať na TScrollBar?

Edit: Takže je to TForm.KeyPreview := True, ale ako potom zachytené klávesy posielať na TScrollBar? To je jediné, čo potrebujem. Zrejme mi nepomôže vyvolať metódu TScrollBar.OnKeyPress.

Ale nie je to zbytočne zložité?
1. Odstaviť OnKeyPress a OnKeyDown na TScrollBar.
2. Pridať obsluhu TScrollBar cez formulár pri zapnutom KeyPreview na TForm.

Nebolo by jednoduchšie poslať správu na TScrollBar? Alebo je v tom nejaký háčik?

Edit: Tiež som uvažoval o niečom takom, ale tie správy na TScrollBar sa mi zdali jednoduchšie. Na druhej strane sa aspoň nebudem čudovať, prečo sa to správa inak ako sa má, pretože si posuv naprogramujem sám.