Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows - prefetch

Dobrý den,
mám dotaz - Když odstraním všechny adresáře kromě ty s příponou *.INI, tak mi při dalším startu nabíhá windows mnohem rychleji. Akorát problém je, že se tam ty soubory znovu nastřádávají. Neexistuje něc, čím bych tomu zamezil? Děkuji.
P.S- můžu smazat i složku ReadyBoost? U ní si nejsem jistý, tak jsem jí radši nemazal.

tak ten prefetch zas povol a zmeraj si ten start o 2tyzdne. A nemeraj had snuru ale kompletny cas od zapnutia PC po plochu. Had snura je uprdele (zobrazuje sa nahodne dlho podla toho co ma clovek zrovna nainstalene alebo co instaloval predtym, prip. aktualizacie atd)

BTW. ja mam prefetch zapnuty a had snuru mam tak 5sekund. Po 20sekund mam uz plochu.

lebo ich mas rozdrbane instalovanim X blbosti a Y virov, alebo rozdrbavanim cleanermi a potom s rozdrbanymi registrami nefunguje vobec nic ani prefetch. Nainstaluj to nacisto a nedrb do toho nicim (ani rukami ani cleanermi) a budu ti startovat Win furt stejne rychle aj 10rokov.
P.S. bez reinstalacie si mozes pozret aspon msconfig - po spusteni, a zakazovat nepotrebny HW (sietovky atd) v spravci zariadeni ci niektory ovladac nebrzdi start. A overit si ze mas nainstalene ovladace chipsetu a ze disk nejde v PIO mode.
P.S.2. aha uz si to nizsie riesil. Spomalujuci sony nezmysel vypni. monitorovanie baterky robi system cez BIOS (acpi) a nie cez sony nezmysly. Pripadne sem napis zoznam ze co v "po spusteni" alebo v sluzbach ti spomaluje start najviac.

Tak koukám že *služby* se po schování služeb Microsoft docela vyčistily...:-/
Po spuštění mám zatrhané jen snad ty nejdůležitější.. (?)
Jinak v počítači nejsou viry, projel jsem ho celý antivirem (originál) F-Secure Profi a také free verzí Ad aware a v nouzovém režimu projeto (myslím že se to tam jmenovalo) Super anti spyware.
Nic jiného na zrychlení pc mě nenapadá, maximálně reinstalace a do té se mi vůbec nechce.

Můžeme zkusit nějaké pokusy na zrychlení.
Nejprve odinstaluj všechny bezpečnostní programy (hlavně ten F-secure)

Jinak v počítači nejsou viry

Následně restart pc.
Potom všechny položky po spuštění vypni a dále všechny položky ve službách (se zatrženou volbou skrýt "všechny služby ...") vypni (jasný?! žádný ms nebudeš vypínat!). Následně restart pc. (Za tuto radu asi schytám pár nadávek, protože radím vypnout služby, které ani nevím co jsou, ale zase to lze vzít zpět, když by něco přestalo fungovat - například teď nebude fungovat Windows defender, a ten by bylo asi vhodné vypnout i ve službách u ms)
Škoda že jsou ty obrázky tak malé (krátké sloupce), a to podstatné tam není vidět třeba tohle je co???:
[8786-screenshot-22-jpg]7
Jak říka brtník:

to nastavuješ v pidiokénku ve kterém nic nevidíš

měl jsem ti doporučit asi:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/starter/
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/serviwin/
Těžko z tohoto vyčíst co je somar a nprotect gameguard, jak říká lední brtník

nprotect gameguard si vygoogli sám, já blbosti neřeším.
somar je co - proč to tam potřebuješ?

Ale to je jedno teď jedno.
Potom spusť scandisk se zatrženými checkbox (všemi). (Tohle je rada asi na nic, ale nedávno mě to zachránilo jeden pc)
Bude se to provádět před spuštěním vin a bude to trvat dlouho (v závislosti na velikosti disku).
Potom trošku odstranit zbytečnosti cleanmgr.exe (taktéž asi zbytečnost)
Následně defragmentaci dfrgui.exe (i když visty ji mají jako výchozí zapnutou automaticky).
Potom se můžeš podívat co se ti spouští v naplánovaných úlohách taskschd.msc

Jsou to pouze takové pokus omyl rady a vůbec nemusí pomoct, ale za pokus to stojí ;-). Můžeš třeba zkusit vytvořit i nový profil ve vin. A když skončíš s pokusy o zrychlení a bude ti chybět ten F-secure, tak si to můžeš zase nainstalovat (ale třeba ti tento program brzdí pc, to ale zjistíš, až ho sejmeš ]:))

do služeb se montuješ možná zbytečně. ostatně to nastavuješ v pidiokénku ve kterém nic nevidíš, a které ms nedokázal už 3 verze win udělat s volitelnými rozměry.
fsecure žádný zázrak není, ale když se ti ho chce používat, tak si nestěžuj.
nprotect gameguard si vygoogli sám, já blbosti neřeším.
somar je co - proč to tam potřebuješ?

záložka "po spuštění" - začínáš chápat proč je nepřehledný msconfig.exe úplně k ničemu? když už tak codestuff starter.

no víš co, co je důležité:
název souboru
jeho umístění
jeho signum ve vlastnostech
a selská úvaha, jestli ho po spuštění potřebuješ.

klidně dej start, do hledáčku services.msc, seřaď podle spuštěnosti.

tady ti dám nemicrosoftí službu
[8788-services-jpg]
takže si můžeš říct, není ms, kmochno zakaž. jenže bez této služby nespustím paint shop pro. prostě to musíš vyvážit.
zreviduj svůj stav v "při spuštění" a mrskni sem, co chceš zakázat. na služby bych sahal až naposledy.
rád používám autoruns od sysinternals.

edit// vidíš tam i auto (zpožděné spuštění) tzn. až bude čas, tak službu spustím= nizká priorita. psp málokdo spustí se startem.

a ked nejaky antivirak clovek ma, tak je dobre ho nastavit napr. tak aby nekontroloval pol windows zlozky pri kazdom starte, potom je logicke ze ked to tam pomazes tak to pri starte skontroluje rychlejsie. Ja by som zrusil v nastaveni antiviraku aj kontrolu suborov pri citani, staci kontrolovat pri zapise. Alebo vobec, ak si viry neinstalujes sam (s krekmi a inymi nelegalmi) a mas vypnuty autorun tak mozes fungovat aj bez antiviru, resp. je to fuk ptz ani antivir nezachyti skoro nic, bezne je ze ma niekto antivirak a popri tom v PC si veselo bezi 5 virov :)

Já už PC jednu startoval v nouzovém režimu, a to, když jsem celé PC kontroloval nějakým super antispywarem (Našel jsem to na těchto stránkách někde v diskuzi) a našlo to jen Cookies (okamžitě vymazány), jinak NIC. Nelegální věci v PC nemám, tedy pokud se nepočítají dva stažené díly simpsonů :-D.

Už vám musím poděkovat za jednu věc - jak jsem odinstaloval programy (měl jsem snad tunu ASUS nepotřebného softwaru :D ) a také jak jsem vymačkal všechny "po spuštění" atd., tak jsem se i se zapnutým G.CHrome (mám v něm asi 8 doplnků, které se spouští jako procesy) jsem se dostal na 60 (!) procesů :-) To ještě včera standartně 80 :-)

pocet procesov je nepodstatny kludne ich moze byt aj 100 a Win bude startovat 20sekund (start procesu nemusi trvat viac jak stotinu sekundy). Dolezite je najst co ti to brzdi pri starte.
Samozrejme dobre je odinstalovat kdejake asus nezmysly (typicky nejake smiesne utility dodavajuce sa k zakl.doske a grafickej karte su uplne naprd a spustaju sa pri starte = brzdia start takze odinstalit)

podla mna je nezmysel zakazovat prefetch. On sa totiz prefetch casom "uci" a teda po par rebootoch alebo tyzdnoch pouzivania by mal boot a start aplikacii zrychlit o dost oproti bootu bez prefetchu.
navyse sa vysledky prefetchu udajne (ja neviem ja som ten windows neprogramoval) pouzivaju pri defragmentacii boot suborov co tiez zrychli (resp udrziava rychly) boot, bez prefetchu budes mat po nejakom case az nainstalujes 150kravin a fragmentuju sa boot subory ten boot 3x pomalsi.
defragmentacia boot suborov sa spusta automaticky tusim ked je PC dlhsie necinny alebo v nejakych intervaloch. Bez prefetchu to bude len horsie.
P.S. a nutne dodat ze defrag boot suborov neni to iste co defrag disku, defrag disku boot nezrychli tak ako oddeleny defrag boot suborov a udrziavanie ich v ucelenom bloku disku (co win robi automaticky podla dat z prefetchu). A defrag boot suborov trva len kratko ani si to nevsimnes ze to Win robi pravidelne.

Flegu mne nejde o zastavani a priznam, ze se slabsich obcas zastavam, mne jde o pravdu. Ja proste nemam rad, kdyz se hned o nekom rekne, ze je to blb a pritom o nem nic nevis. V mym okoli znam velkou spoustu lidi, co jsou machri ve svym oboru minimalne v Evrope (priklad ten zoolog, kterymu jsi delal PC) a muzu ti rict, ze ja, se svyma podprumernyma znalostma z IT oblasti, vedle nich vypadam jako Superman. Pritom temer nic jiny neumi, dokonce jsem ted zazil, ze jeden z nich ani nevi, jak se meni zarovka (vzpomnel jsem si na vtip s policajtama). Presto si nemyslim, ze jsou to blbci a timto zevseobecnovanim,, ktery tady delate, se dotykate i tech lidi, ktery mam rad. Proto na tohle taky reaguju, ale i kdybych takovy lidi neznal, tak bych je neodsuzoval hned podle blbe napsanyho dotazu.

Kdyz se ale presvedcim, ze je to blb, nemam problem souhlasit ani s tvrzenima, ktery ma MM vyrknuty za par sekund. MM je treba drsnej, ale casto ma pravdu. Mne vadi takovy to shazovani lidi atd. a to se tady deje casto obycejnym lamam, ktery nemusi byt jinak vubec blby. Jen maji PC jako konicka nebo nejakou nutnou vec k praci a nechteji znat co a jak funguje, jen se proste prisli zeptat a jsou temer vyfakovany. Treba nemaji zajem platit za servis, techniky atd., prvne chteli treba usetrit, nebo to zvladnout samy a proto sem prisly.

Nemam na mysli ty blby provokatery a fakt nejaky debily, tech neni tolik, ty bych mlatil pohrabacem taky.

Ja su proste tak vychovanej, su z dediny.

ale jo, já si vzpomínám na it kamaráda z "druhé strany", nesmírně chytrý člověk, ten říkal, že kdyby nebylo počítačů, byl by úspěšným pěstitelem růží. ne každý tady rozumí jen it.

nicméně, pokud sem někdo vleze (a tím nemyslím zakladatele vlákna, který se zeptal velmi dobře), mohl by věnovat krapet času textu u formuláře. je tam napsáno: použijte hledání - ani nebudu otevírat google na fs:ntfs site:pc.poradna.net o lidštějším jak převést na ntfs nemluvě, chápu, že mnoho z nich neumí (nezná ty slovíčka) sestavit hledání, ale uznej, že furt dokola něco opakovat je demotivující.

na idioty a provokatéry jsme měli na hubu otrávenou větu: to už jsou zase prázdniny?