Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přemazání OS??

Ahoj, dnes jsem na notebooku asi omylem přemazal celý OS. Nebyl jsem si jistý a vědom do té doby než mi to nešlo nahodit a po zapnuti mi začlo vypisovat: „Operating system not found“! Nevím ani jak se to stalo, měl sem ho v usporném režimu a po asi hodině co jsem k němu přišel mi nechtěla naskočit obrazovka ale vsechny kontrolky svítily. Tak sem se ho snažil restartovat/vypnout tlačítkem, ale nic to nedělalo. Několikrát sem pomačkal tlačítko na vypnutí pak několik klaves F1-F12… a po par minutach se vypl. Po znovu zapnutí to ale vypadalo zle. Nenačítalo se nic a dole byla jedina nabidka co muzu udelat- F2-setup F12-boot menu. Myslím, že při snaze to jakkoliv nahodit jsem, kdesi v tom setupu klikl na „restore default settings“ podotykam nemam v tomhle praxi a sem nezkuseny, netusim jestli to je Bios menu a mohl jsem takhle přemazat operacní cely system. Když nekliknu ani na F2 ani F12 asi po 3minutach se mi zacne nacitat cerna obrazovka jak pri zapnuti bily text ale bez uspechu posledni co vypise: „Operating system not found“. A taky to divne v notase chrci jako by nejaka soucastka spatne pracovala nebo nevim co. Fakt si nevím rady, jestli to musím přeinstalovat, jestli jdou zachranit data z hdd (jen kvuli fotkam), moc zadam o rady co mam delat. Pujde to nejak obnovit vsechno? bez komplikaci? Diky predem za rady!

Nic si nepremazal, v biose sa neda premazat OS.
Tvoj problem je ze pravdepodobne ti zdochol disk, a zdochol uz ked ten notebook zamrzol (pred tym vypnutim cudlikom - to je tiez vporiadku ani tym si nic nepokazil, pokazene to uz vtedy bolo)

P.S. a ked disk chrci tak nepojde obnovit asi vobec nic, jedine specializovana firma na obnovu dat za desiatky tisic Kc. Fotky mas mat zalohovane, DVD-R stoji 1Kcs.

zjistit to de napr. tak ze sa v tom BIOSe pozres ci vobec ten disk zdetekoval, pripadne sa vybere disk a skusi sa v inom PC. Dobre je ak to robi clovek ktory vie co robi a vie jak sa to ma spravat ked disk zapoji k inemu PC.

Jiste je to tak na 95-99% (1% moznost ze to je nieco ine napr. zavada dosky apod)

Ano vymenit disk a nainstalovat nanovo OS a ovladace a vsetko ostatne

ne..................... z toho odkazu od vas je na strance microsoftu popsany stejny problem 321626 ale je toho tolik najednou pisou cosi o konzoli- Při pokusu o spuštění počítače se systémem Windows XP se může zobrazit chybová zpráva, že nebyl nalezen operační systém. Tento problém může být způsoben selháním jednotky pevného disku, nesprávným nastavením systému BIOS, poškozeným nebo chybějícím hlavním spouštěcím záznamem nebo nesprávným aktivním oddílem. Tento problém vyřešíte opravou nastavení systému BIOS, použitím konzoly pro zotavení v systému Windows XP

ahoj jeste, no nechci otravovat a diky moc za rady a ze semnou ztracis cas ale sme z toho docela vylekany notebook je matky vis co... ten odkaz, nejsem si jisty jestli si uvedomuji zavaznost, kdyz dam tedy pak s tim cd opravit a nebude poskozeny hdd, tak ty data tam vsechny zustanou? nebo je to "zotaveni systemu reinstalace a o vsechno uz prijdu tak i tak? i kdyby nebyl rozbity?

Tady není chat, ale poradna, takže nikoho neotravuješ, protože lidi tu jsou kvůli tomu, aby pomohli těm, co mají problémy...
Opravná instalace by měla nechat data nedotčená. Už ti tu narhovali, abys zkusil stáhnout a vypálit CD s nějakým linuxem, nabootovat z něj a podívat se na stav disku a případně zazálohovat nejcennější data jinam..případně zkusit něco s LiveXP - třeba Hiren´s CD, když je ti prostředí XP bližší. Podle toho, co píšeš to s diskem moc nadějně nevypadá.

Ahoj, jen jestli se k tomu ještě někdo dostanete, rád bych se s vámi podělil po vašich radách, o konečném rosudku z Acer servisu. Byl to skutečně HDD, který vymění a s prací technika, dopravou a dph to vyjde na 2500kč. Snad bude co nejdřív doma :) a jsem rád, že to není víc a vážnější a že jste mi hlavně poradili správně, takže díky a mějte se.