Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JIskra, ktera vypne PC !?

ZDar..kamosovi se dens prihodilo toto- ma odkrytou PC bednu...potenciometr se mu dotkl dole bedny...to hodilo jiskru a monitor se mu vypl, kdyz zkousel dat restar PC nebo ho vypnout spinacem, kterej je na zakladovce, tak to nereagovalo.... jak je to mozne ?? ::)

Jaky potencimeter?? Skratoval pravdepodobne nejake napajanie (12V, 5V apod.) na kostru, najprv nech vypne zdroj z 230V a potom znova zapnut a skusit, bud neodislo nic alebo odisiel zdroj, bud samotny, alebo s neurcenym poctom ostatnych komponent :-)
Pri beznom skrate 12V alebo 5V na zem sa u dnesnych zdrojov zvykne len zdroj vypnut, nic by sa nemalo znicit.