Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa serveru

Dobrý den, dělal jsem si na internetu test obecných znalostí kolem počítačů a nebyl jsem si jist s jednou otázkou a to: Které z následujících IP adres může sloužit i jako serverová IP (již si tu otázku přesně nepamatuji, byla podobně zformulovaná) A na výběr bylo: google.com; nějaká standartní IP adresa jakou má běžný PC; nějaká standartní IP adresa jakou má běžný PC (a za temou IP adresou "/" a nejaky text (uz nevim co presne); posledni moznost si jiz nepamatuji.

Skoro věřím tomu, že to vyžaduje nějaký "pedagog" - tuhle přišel domů mladej, že dostal trojku z výpočetní techniky (7 třída zš), tak jsem se zeptal, za co? Neumí vytvořit prezentaci v powerpointu!!!! Tak jsem nasucho polknul, a zeptal se, jestli si něco nechce vyzkoušet u mně, aby si mohl zlepšit známku - nemohl, protože používají MSO 2003, a já mám 2007!! Tak jsem zakroutil hlavou, učitele v duchu poslal tam, kam slunce nesvítí, a rezignoval na celý systém vzdělávání u nás…:-(

rezignoval na celý systém vzdělávání u nás

Jo, souhlas. Výuka "výpočetní techhniky" mě dovede rozpálit pokaždé, když se s tím střetnu. Ve věku, kdy člověk vstřebává informace nejjednodušeji (v dětství), tak VT není další předmět na rozvoj logiky, ale jen "biflování" postupů. Neučí se principy - tedy například základ algoritmizace, stručný úvod do html, použití stylů pro formátování textu, atd - ale biflují se postupy typu "klikni sem, zvol tohle. O zmínění alternativ ani nemluvím, má to tvrdě obšancované microsoft.

Né, nebudu se zlobit, zase se mi zvednul krevní tlak.. ale svoje děti v tom topit nenechám a budu jejich obzory rozšiřovat sám silně nad rámec školních osnov.