Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno apache + mod_rewrite

Na svojom localhoste mam stranku v adresari /www/projekt/ (adresar projekt je tam z toho dovodu ze tam mam viac veci)
Kedze pouzivam mod_rewrite tak odkazy maju tvar "/anketa" alebo "/clanky/clanok658.htm". Problem je v tom ze sa to odkazuje na root directory teda na /www/anketa - co neexistuje. Odkazy by som mohol prepisat aby to slo ako ma ale bolo by to nevyhodne ked to budem chciet umiestnit na net.

Otazka: Je mozne nejaky sposobom (asi pomocou .htaccess) zmenit root directory konkretne na /www/projekt/?

Virtual host :

puvodni ukazkovej

#
# Use name-based virtual hosting.
#
NameVirtualHost *:80 << toto je potreba povolit

#
# VirtualHost example:
# Almost any Apache directive may go into a VirtualHost container.
# The first VirtualHost section is used for requests without a known
# server name.
#
#<VirtualHost *:80>
#    ServerAdmin webmaster@dummy-host.example.com
#    DocumentRoot /www/docs/dummy-host.example.com
#    ServerName dummy-host.example.com
#    ErrorLog logs/dummy-host.example.com-error_log
#    CustomLog logs/dummy-host.example.com-access_log common
#</VirtualHost>

tebou nastavenej , misto domeny zadas localhost , navic jich muzes mit kolik chces

<VirtualHost *:80>
    ServerAdmin certcv@certcv.com
    DocumentRoot jednotka:/directory/download/
    ServerName down.certcv.com
    ErrorLog logs/down.certcv.com-error_log
    CustomLog logs/down.certcv.com-access_log common
</VirtualHost>

No vyzera to tak ze presne toto potrebujem... len mi celkom nie je jasne ako nastavit adresu toho VirtualHostu. Napisal som do configu toto a teraz ide localhost na tu stranku co chcem.

NameVirtualHost *

<VirtualHost *>
ServerAdmin noname@nomail.com
ServerPath /projekt
DocumentRoot D:/www/projekt/
ServerName virtual_host
ErrorLog logs/projekt-error_log
CustomLog logs/projekt-access_log common
</VirtualHost>

Ako by som mohol spravit ze sem sa pojde napriklad cez projekt.localhost? A localhost bude fungovat ako doteraz - vylistuje /www/

Problem som vyriesil nasledovne:
httpd.conf

NameVirtualHost 127.0.0.1

<VirtualHost 127.0.0.1>
    DocumentRoot D:/www/projekt/
    ServerName www.projekt.lo
</VirtualHost>

<VirtualHost 127.0.0.1>
    DocumentRoot D:/www/
    ServerName localhost
</VirtualHost>

A este treba pridat tuto adresu servera (co som nevedel) do suboru $WINDOWS\system32\drivers\etc\host

V linuxe to bude asi tiez potrebne pridat - pravdepodobne do /etc/hosts (ale to len tipujem)