Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování AMD Athlon XP 2600+ aneb nepoužitelná deska?

Dobrý den, mám problém s taktováním procesoru AMD Athlon XP 2600+ s jadrem Barton pracujici na zakl. frekvenci 1,9GHz (333x11,5).
Mám základní desku MSI K7N2 a zda se mi pro taktovani totalne nepouzitelna. Nikde v biosu nemuzu najit meneni nasobice, pouze FSB.
V priloze screeny z manualu.

Sice píšu už do mrtvého vlákna, ale rád uvádím věci na pravou míru. V jednom PC stále používám Athlon XP 2600+ Barton a má odemčený násobič z výroby. Takže bohužel si nevzpomínáte dobře. Tepelná ochrana těchto procesorů byla řešena některými výrobci hlídáním teploty CPU, kde teplota se dala nastavit v BIOSu. Napoříklad moje Asus A7v880. Jinak tento pc je pořád plně použitélný na net i youtube a office. Podotýkám, že na něm běží Windows7 ultimate a vcelku svižně.

Pokud před ne mnoho lety mohl být vydán Atom a používal se v netbooku, který je primárně na net, tak s Athlonem XP 2600+, který dá každému jednojádrovému a pravděpodobně i dvoujádrovému atomu naprdel nemůže být problém surfovat na dnešním webu včetně videí. Nemluvě například o Athlonech 64 které musí dostačovat určitě. Takže říkat že jednojádrové procesory jsou na dnešní web všechny k ničemu je dosti scestné.