Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seriova komunikace, visualisace a Windows - v cem programovat

Stojim pred nasledujicim problemem - mam zarizeni na seriovym portu (dongle na CANbus). Potrebuju vytvorit aplikaci, ktera bude schopna jednak prijimat data ze seriovyho portu a patricne je zobrazovat, jednak aplikace musi bejt schopna reagovat na uzivatelsky vstupy (buttony apod) a posilat je na seriovej port.
Popravde receno nemam chut ani schopnosti zacit studovat WinAPI, takze bych dal prednost necemu, co by uz melo hotovou kostru a ja tam jen dopsal svoje streva.
Mate tip na neco snadno pochopitelnyho a free? Dik!

Nic take som zatial nevidel (mozno su nejake komponenty na lepenie do delphi), ja by som pouzil VisualC++ s MFC, nie je to sice to co chces (musel by si trochu viac programovat hlavne tu vizualizaciu), ale zato mas prakticky neobmedzene moznosti.

Komunikacia so seriovym portom je pod Win buffrovana a relativne jednoducha, CreateFile("COM1:" ...), SetCommState, ReadFile, WriteFile, ...
priklad otvorenia com portu
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/ library/en-us/devio/base/configuring_a_communicatio ns_resource.asp
komplet pokec
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/ library/en-us/devio/base/communications_resources.a sp