Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Defragmentace disku

Ahoj lidi prosím je nějaký způsob jak nastavit na počítači, aby se mi Pc vypnul po dokončení defregmentace disku? Umim nastavit jenom vypnutí za určitou dobu. A ještě jedna věc je defregmentátor obsažený ve windows dobrý nebo je lepší nějaká utilita? Díky přes noc bych to chtěl spustit.
Změna předmětu, původně: Defregmentace disku (shark.jd)

Nakonec sem to teda spustil normálně a po restartu se před načtením Windowsu udělala ta kontrola disku pak ve Windows sem to zdefregmentoval. Defregmentace trvala asi 2h. Ale ledníku brtníku já jsem moc nepochopil to s těma příkazama jak to udělat aby se ten PC vypnul po skončení defregmentace. Jestli je to vůbec realizovatelné. Snad to přečteš. Díky moc

defragmentovat nejdou právě připojené image disků/dvd - ty však nemají na systémovém disku c: co dělat.
pak nejspíš v rámci ochrany před jakoukoli manipulací nepůjdou defragmentovat ani viry, případně ochrany her a antivirů. čili dokud zásadně neuklidíš na svých discích, nic s tou zprávou nenaděláš.

řešit fragmentaci častěji než jednou za rok nemá smysl. ale mělo by se tomu pomoct taky tím, že se obrovská data (filmy, image her, tuny mp3) necpou na systémový disk.

kdybych chtěl defregmentovat oba disky

defragmentovat datový disk prakticky nemá smysl.
podle helpu (defrag /?) máš pravdu - přidal by se druhý řádek (defrag d:)

pokud by v tom pc skončily dva disky - nový velký datový, a menší 40gb systémový, pak těch 40gb nemá cenu dál dělit - čistě jen kvůli nadbytečným písmenům disků.
na druhou stranu se nemusí ani celý obsadit: stačí vytvořit primární oddíl 15-20gb, a zbytek nepřidělit, tj. rezervovat pro budoucí pokusy.

kdyby v pc zůstal jedině 40gb disk, pak se dívám že můj 10gb oddíl si udržuje 3gb volného místa. na netbooku mám systém + aplikace pouze v 4gb ssd disku.