Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba 0x0000008E

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s následující chybou objevující se hned po startu windows na klasické modré obrazovce:
STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0x805BEB5F,0xF033D640,0x00000000)
PC jde korektně spustit pouze v nouzovém režimu.
Samozřejmě jsem googloval, narazil na různé možnosti (špatná RAM, virus, aj.), ale vždy se jednalo o chyby 0x0000008E, ale s jinými popisy chyb v závorce- googlováním chyb v závorce výše jsem nic nedohledal.
Nerad bych se proto předem do něčeho pouštěl, aniž bych přesně věděl, kde je opravdu problém.
Díky moc za reakce.
Rosi

a je to určitě jen RAMkama (mám tam dvě, zkusím jednu vyjmout a projet znovu testem, to samé pak s druhou, ať přijdu na to, která- popř. že obě- jsou vadné)
jinak...memtest kontroluje jen ramky? nebo by teoreticky mohla být chyba ještě někde jinde??
RAMky by byly asi to nejschůdnější řešení :)