Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohovor na poziciu Windows Administrator?

Chcem sa len tak opytat, robi tu niekto Windows admina (win server 2003-2008) a ked sa do nejakej firmy prihlasoval na danu poziciu, tak co vlastne od neho vsetko pozadovali? Resp. spolocnosti na pohovore priamo daju uchadzacovi nejaky test?, ak ano, tak by mi velmi pomohlo, ze priblizne na co sa pytaju pri tejto problematike? Chcem sa len zodpovedne pripravit na pohovor a neviem si nejako moc predstavit, ze co by sa ma z technickeho hladiska mohli pytat. Dakujem za kazdu radu a pomoc....

No neviem, ak to vies robit a hlasis sa na tu poziciu, tak by si to mal ovladat a je jedno aku technicku otazku ti daju. Ak ti daju nejaku, co do toho nepatri, tak by si to mal tiez vediet a povedat im, ze sa pytaju blbosti. Tolko moj nazor, takze som ti asi moc nepomohol.

tak co by vas zaujimalo?

Jestli je ochoten se naučit linux 8-)

Jinak asi přihlašování do domény, sdílené disky a co je jediná nutná uloha administrátora: zalohovani

Pokud se na něco ptají, tak se nepoužívá nějaký standardní test.
Kromě všeobecných dotazů se většinou ptají na problematické věci ze svého prostředí, případně na věci, které museli nedávno řešit. Např. jak bys řešil když máš 50 počítačů 4 různých značek a potřebuješ je přeinstalovat.