Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opravnenia pristupu do sharovanej zložky

Mam net cez wifi (jedno AP prijima na streche signal a Wifi router ho potom rozposiela po byte) a v domacej sieti mam zapojeny Notebook a PC...Na PC a aj na booku mam nasharovane urcite veci,lenze chcem vo Windowse to nastavit tak, aby len tie dva PC mohli prezerat svoje zdielane zlozky. Ako nastavit Opravnenia, resp kde aby nik iny nemohol prezerat okrem tych PC co povolim ?

//mozno niekoho napadne ze ak mam Router tak automaticky oddeli Moju siet od ISPovej, lenze moj router ma prepojene WAN s LANom, aby som sa dostal do konfiguracie (WEB managment) toho prveho APecka, ktore je nastavene v mode Klient ---> neriešiť :-)

Abych to nemusel opisovat, použiju text z prvního vygůglenýho odkazu:
[95/98/ME/NT/2000/XP]
Neviditelná sdílení:
Sdílené prostředky končící svůj název znakem dolaru ($) se v okně Místa v síti vůbec nezobrazují. Pokud tedy chcete nějaké sdílené prostředky před ostatními uživateli skrýt, vložte do jména pro sdílení jako poslední písmeno právě znak dolaru. Ten, kdo název takto sdíleného prostředku zná, může se na něj bez problémů dostat přes adresu \\<název počítače>\<sdílený prostředek$>.

Respektive to s bezpečností nemá co dělat :-) Prostě to jen schovává ikonky v Network neighborhood, stačí použít jiný program a enumerovat skryte sdilení a je to...

doporučuju to přeci jen vyřešit na routeru.

Nechat si z libovolné IP adresy přistupovat na SMB sdílení je holý nerozum.

Jinak doporučuji tento postup pro nastavení práv na sdílených složkách, ale ještě jednou upozorňuji že jen nastavit práva na sdílení složek není dobré řešení pro tuhle situaci :-)

http://notepad.xhosting.cz/Vladimir/archives/16-Jak -spravne-nastavit-opravneni-u-sdileni-ve-Windows-XP .html