Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odkaz z HTML na spuštění exe přes javascript

Dobrý den,
potřeboval bych radu od javascript guru.

Potřebuji na intranetu v lokální síti z html stránky otevírat poměrně rozsáhný pdf soubor na konkrétní stránce.

V Internet Exploreru to problém není a odkaz

<a href="dokument.pdf#page=562">Otevři na straně 562</a>

při povolení "Úpravy - Předvolby (CTRL-K) - Internet - zaškrtnout položku Zobrazit PDF v prohlížeči" v AdobeReader funguje.

Problém je ve firefox.
Našel jsem řešení, jak otevřít exe v firefox bez ActiveX z HTML včetně parametru. Funguje to ale pouze tehdy, když je v parametru pouze název otevíraného pdf a není tam řetězec

"/a \"page=562\" "+

S tímto řetězcem to končí chybou "Název souboru či adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávná". Přímý odkaz na požadovanou stránku, který potřebuji do JS zadat, má tvar

"C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\AcroRd32.exe" /A "page=562" dokument.pdf

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title>test</title>
<script type="text/javascript">
function RunExe()
{
netscape.security.PrivilegeManager.enablePrivilege("UniversalXPConnect");

var exe = window.Components.classes['@mozilla.org/file/local;1'].createInstance(Components.interfaces.nsILocalFile);
exe.initWithPath("C:\\Program Files\\Adobe\\Reader 10.0\\Reader\\AcroRd32.exe");

var run = window.Components.classes['@mozilla.org/process/util;1'].createInstance(Components.interfaces.nsIProcess);
run.init(exe);

var parameters = ["/a \"page=562\" "+"C:\\Users\\user\\Desktop\\dokument.pdf"];
// var parameters = ["C:\\Users\\user\\Desktop\\dokument.pdf"];   // toto funguje, pdf se otevře, ale nezobrazí požadovanou stranu protože není zadaná
run.run(false, parameters,parameters.length);
}
</script>
</head>
<body>
<a href="#" onclick="javascript:RunExe();">strana 562</a>
</body>
</html>

Můžete mi prosím někdo poradit, jak tam ten parametr dostat, aby to bylo funkční?

Děkuji.

Možná by příště chtělo před podobným odsudkem přečíst to, co bylo napsáno hned ve druhé větě. Vzhledem k tomu, že příspěvek byl dlouhý a patrně nebylo možné ho celý přečíst, tak to zopakuji.

Potřebuji na intranetu v lokální síti z html stránky otevírat poměrně rozsáhlý pdf soubor na konkrétní stránce.

A aby to bylo jednodušší přečíst a pochopit, tak jsem si dovolil podstatné zvýraznit.

Takto to je jen příspěvek proto, aby byl. Nebo lépe, spíše vzor toho, jak by odpověď vypadat neměla. Vzhledem k tomu, že se tento web jmenuje poradna, tak by mělo být pravidlem Nemám-li co poradit, raději mlčím.

Potřebuji na intranetu v lokální síti z html stránky otevírat poměrně rozsáhlý pdf soubor na konkrétní stránce.

Aby to bylo jednodušší: intranet je takový Internet v malém! Spustit skrze webový prohlížeč spustitelný soubor je bezpečnostní díra jak vrata!
Co se týče lokálních sítí, pak větší nebezpečí pro jednotlivé stanice jsou jiní klienti v síti, než útok ze sítě Internet.

Vzhledem k tomu, že se tento web jmenuje poradna, tak by mělo být pravidlem Nemám-li co poradit, raději mlčím.

Ano, aneb jinak: "Chci mermomocí v podstatě provést úspěšně útok na jinou síťovou stanici v lokální síti a komu se to nezdá, nechť laskavě drží hubu!"

Ziaden normalny prehliadac ti nespusti exe ani keby si sa pokrajal, ptz to je jedna zo zakladnych bezpecnostych vlastnosti prehliadaca.

O zobrazenie pdf v okne FF sa stara adobe plugin, jake ma moznosti otvarania na konkretnej stranke neviem, skus googlit. Ale takymto sposobom (otvaranim pdf na stranke ked mal adobe dieru v readeri) sa istu dobu siril dost nebezpecny vir, tak by som sa necudoval keby to nefungovalo, a bolo by to len a len dobre. Ale mozno nejaky sposob na to je.

Nemusím se krájet ale spustí.

Pro FF funguje skript doplněný díky radě losa. Plugin jsem z tohoto důvodu zatím nezkoušel, ale je to dobrá rada, díky za ní.

Pro IE funguje skript využívající ActiveX.

Parametre nemáš posielať všetky v jednom reťazci, ale majú byť normálnymi prvkami toho poľa parameters. Takže vytvorenie poľa parameters by malo vyzerať takto:

var parameters = ["/a", "page=562", "C:\\Users\\user\\Desktop\\dokument.pdf"];