Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spúšťanie programu ako iný užívateľ (Run As) a heslo

Vec sa má takto. Z istých dôvodov potrebujem ako prilogovaný user spúšťať Word s oprávneniami iného užívateľa. Vytvoril som si teda shortcut v takejto podobe:

%windir%\system32\runas.exe /user:computername\test "C:Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\Winword.exe"

(Systém je Windows XP Prof., SP2)

Potiaľto je všetko v poriadku. Po kliknutí na odkaz vyskočí požiadavka na zadanie hesla k účtu "test", zadám heslo a spustí sa Word. Jedná sa mi o to, či sa nedá nejakým spôsobom zabezpečiť, aby to heslo nebolo nutné zadávať. Či nejakým dávkovým súborom, externou utilitou (alebo akokoľvek inak) je mi v zásade jedno. Dosť by ma to potešilo ak sa to dá vyriešiť, ale ak mi niekto vysvetlí že sa to nedá, aj tak dobre, aspoň mi to ušetrí čas a nebudem nad tým ďalej špekulovať. :-)

Vďaka, zajtra to v robote vyskúšam. Narazil som na internete na nejaké utility ktoré rozširujú možnosti Run As príkazu ale bolo pri nich zvyčajne uvedené niečo v zmysle že :"normal runas does not support the commandline parameter password.". Tak ma to zmiatlo.