Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myšák na hraní (jakou myš?)

Myš bude hlavně na hraní PC her, při tom taky dostane nejvíc zabrat. Chtěl bych tu která má aspoň ještě 1 tlačítko navíc. Ale kdysi jsem takovou myš měl a boční tl. ve hrách nešly. Když jsem tam něco nastavil, tak už jely, ale zase nešlo kolečko, což je nepřijatelné. Je to dost dávno, měl jsem ještě win98. Zajímalo by mě jestli na XP je vše v pořádku a jde vám kolco i boční tl. Nevím jestli má smysl kupovat herní myš, jsou 3-4x dražsí. Snad ani laser není třeba, mám optiku, jen 800 dpi a nemám problém se s ní někam trefit. Co třeba tahle?:
http://interlink.tsbohemia.cz/a4tech-mys-xl-750bk- oscar-game-laser-mouse-3600dpi-cerna-black-usb_d85 455.html
Bohužel mám ale podezření, že boční tlačítko lze použít jen pro změnu citlivosti a jinak ne. Určitě nějakou poraďte, mezi nejdůležitější moje požadavky je výdrž, ale fakt nemusí být moc drahá.
Změna předmětu, původně: Myšák na hraní (Kráťa)

v podstatě tu samou mám, jediný problém co u nich registruju je s kabelem, občas se ukroutí, ale reklamace v pohodě. Teda ukroutil se mi asi po roce a půl používání.
Tlačítka jsou programovatelné, fungují i ve hrách, já na jednom mám enter, druhém backspace, tlačítko x-fire, tedy tři kliknutí za sebou taky dobré, ve střílečkách třeba. Změna dpi probíhá stiskem toho průhledného na středu krysadla, při hraní o to nezavadíš, nestává se, že bych to přepnul omylem.
Za mě to je dobrá volba, pokud nechceš utrácet za nějaké razory či jak se tomu nadává

Trochu jsem se minul, věrím že tahle je jistě dobrá, ale oproti běžným myším Bruntálně drahá. Měl jsem na mysli tuto:
http://interlink.tsbohemia.cz/gigabyte-gm-m6880-la ser-mouse-1600-800-dpi-usb_d84783.html
Co ji říkáš? U této mám fakt podezření že to jediny tlačítko navíc bude jen na změnu citlivosti a ne jinak. Pokud ale půjde naprogramovat jinak asi ji beru, jaká je její výdrž netuším.

čoveče, 400 za myš není tolik, ber to tak, že po klávesnici je to druhá nejvytíženější periferie pícíčka. Navíc to kolikrát budeš mít v pracce celý den, ta hladká mys by mě srala, zpotí se Ti ruka a bude klouzat, navíc je podivně vykrojená a DPI není nic moc.
Jak myslíš,třeba Ti ale může vyhovovat, každý má jiné požadavky a zvyky.

No a co si myslíš o tom bočním tl.? Je teda jen na změnu dpi a nenastavím ho jinak (teď myslím tu levnější)? Já vím, ta co jsem poslal jako první není drahá ve výběru herních myší, ale ve výběru celkovém ano a Bruntálně:-). Vytížená bude hodně, to bez keců a v pacičce (ne pracce) bude dlouho. A jaká je celkově výdrž všech těch tlačítek? Teď samože myslím tu dražší kterou znáš.

No, čím to bude, obyčejná myš za dvě stovky nemá předpokládám většinou možnost změny DPI. Využiju nejen ve hrách, kde si nastavím citlivost podle té které hry, tak třeba i při práci v grafických editorech, kde mi nevyhovuje velký rozmach a raději menší citlivost, aby to korigovalo moje Parkinsonovy ruce..Někdo musí zaplatit vývoj obslužného softu, mechanismů a tak vůbec, navíc prostě připlácíš asi za tu přidanou hodnotu, kterou boční tlačítka fakt jsou.
Já bych ty čtyři stovky tolik neřešil, konkrétně u myši. To je věc, která Ti bude sloužit dva roky v pohodě a čtyři stováky prokalíš za večer v knajpě.
EDIT: navíc ty A4techky mají tady na poradně docela dobré reference.
Vím, že nejsem sám,kdo ji honí po stole. A fakt snese veškeré povrchy co jsem zkoušel, krásně, hladce.

ne, vlevo to způsobuje nějaká výrobní záležitost.
Myslím, že na krabici je to myšleno tak, že obslužný soft umožňuje, pokud kurzorem najedeš na okraj stránky tak můžeš scrollovat do stran. Znázorňují to šipky, nahoru a dolů a doprava a doleva.
Jinak dobrá volba, mám tu samou, spokojenost.