Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC mi nechce ukázat ATA disk

Zdravím,
potřebuji poradit. Mám PC ZD AS Rock 775V88+ OS Win XP Profi, kde na HDD IDE je nainstalováný OS. Potřeboval jsem se podívat na jiný HDD ATA, ale i když ho PC při startu vidí, pak PC ani nenastartuje OS. Pokusil jsem se disk ATA nechat jako samostatný v PC s tím, že budu jakoby instalovat OS, ale vyhodilo to hlášku, že tam žádný HDD není.Buď mám něco špatně v BIOSu, nebo je disk ATA v háji? Děkuji předem. Petr

Rekapitulace, ten disk prostě nefunguje. Ovladač je v poho, v BIOSu je dokonce ten disk vidět, ale jakmile ho zapojím do jakéhokoli PC, tak nedovolí naběhnou OS. Po zmizení ikony Win začne v pravidelných intervalech blikat dioda HDD a nic se už dál neděje.Jak ho odpojím, vše běží v poho. Odhazuji ho v dál. Nevím jak otestovat disk, který žádný PC nechce.

pripadne druha moznost je vypalit si a nabootovat UBCD, a tam pod disk tools je killdisk, a ten vie prepisat disk kompletne nulami. Samozrejme tym sa vsetky data z disku vymazu uplne nenavratne a neobnovitelne (ale nabiehajuci Win sa potom nebude snazit tam donekonecna nieco sroubovat s poskodenymi datami ktore tam su pravdepodobne teraz)