Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj pro Mini ITX desku

Zdravím. Vybírám zdroj pro desku Intel D525MW Mount Washington + 2 GB DDR3 + SSD. Vzhledem k nízké spotřebě - existuje něco jako adaptér k notebooku ale s konektory 24pin, P4 a sata? Nebo je lepší použít klasický ATX zdroj, třeba i pasivní? Sestava bude zatím bez skříně. Díky.

Samozrejme existuju prevodniky notebookovy zdroj -> ATX aj 24pin a urcite budu mat aj extra 4pin ptz to je snad dnes standard (BTW. doska s D525 ma extra 4pin? to naco? :D), musis hladat googlom. Ja by som pouzil notebookovy pasivny, a aj ten D525 by som chladil pasivne ak uz neni od vyroby cisto pasiv (musi byt relativne velky ale da sa).
Aktivne chladeny zdroj s vetrakom davat k cisto pasiv PC s SSD by bolo uplne nezmyselne znicenie "pasivity" :) Rozdiel hluku je nekonecne velky (lebo cokolvek/0 = nekonecno) :D

Sic je to vyřešené, ale:

Prvá sestava s požadavkem na velikost, s prvou generací Atom 330 http://ark.intel.com/products/35641/Intel-Atom-Pro cessor-330-%281M-Cache-1_60-GHz-533-MHz-FSB%29 + ION též prvé generace > akceleruje video včetně zvládnutí Samsungova Životu v oceánu (Mandriva + VDPAU) + 2,5" WD Blue. Vše ve skříni Akasa Enigma, která má vevnitř na desce měnič + vnější zdroj "notebookový adaptér" 230/12V. Odběr cca 30-40W ze zásuvky.

Druhá: Pentium G630T + 3,5" HDD 640GB WD Black + skříň Silverstone SG05 (Sugo) dodávaný s SFX 300W Fortronem s 80+ Standard, na kterém výrobce, prase jedno, "ušetřil" průchodku pro svazky vodičů. Skříň je chlazená přetlakem 120mm ventilátorem, samotná kostra pevná, bočnice ve tvaru U (vzpomínka na AT skříně) děravá a ze slabého plechu, po montáži se to dá přežít. Sedět na tom nebudu. Při startu okolo 65W, provoz kolem 40-50W (ze zásuvky).

- PicoPSU - pěkné, ale nutno sehnat i zdroj. Cena za těch pár Watt úspory je poněkud přemrštěná.
- ATX zdroj - sehnat něco pořádného okolo 300W zase není tak jednoduché.
- skříň i se zdrojem a la PicoPSU - obvykle jsou to skříně poměrně malé.
- SFX a jiné formáty, doporučeníhodný je SFX (kus plechu a lze připevnit na pozici ATX zdroje), je to taková zmenšenina ATX a dokonce Seasonic vyrábí jeden typ i s plechem pro namontování místo klasického ATX. Jinak viz: http://www.silentpcreview.com/article286-page1.htm l - tyto zdroje nejsou zase taková ořezávátka.
- další možností je ubastlení vlastního řešení a la PicoPSU...