Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný Sony Vaio - je to grafikou?

Zdravím všechny,

hlučnost notebooků je častý problém a já jsem na tom stejně. Mám doma Sony Vaio:
15.5 mmonitor, procesor Intel Pentium CPU 2,13 GHz, RAM 4 GB, HDD 320 GB, grafika ATI Mobility Radeon HD 5470 ....
a i přes vyčištění se začne hned druhý den opět zahřívat a větráček frčí dost silně a hlavně bez přestání.

Nehraji na něm žádné hry, jsem klasický uživatel internetu, žádné složité softwary. Antivirák Eset, prostě téměř prázdný, ale jak mám v Google Chromu otevřené třeba 3 okna (YouTube, Seznam atd.), větrák začne a přijde mi, že i grafika občas zlobí a nechce něco správně zobrazit.

Poraďte prosím někdo zkušený, zda si mám koupit noťas jiný a hlavně, na jakou grafiku si dávat pozor nebo jakou naopak vyhledávat, anebo prostě cokoliv, co vás napadne.

!!! Prosím ještě o radu, kde v notebooku najdu funkci, abych ho dostala do původního nastavení. Mám na mysli, že se bude chovat jako nový, jako s přeinstalovaným OS. Prý to tam někde je. Ono je i možné, že jsem si tam něco rozhodila sama, takže tohle by mohlo také pomoci.!!!!!

Děkuji všem

Karolina

zrušit spouštění:
- winamp agent
- vaio utility - milión sony odpadu. zjisti co opravdu potřebuješ pro funkční klávesy, zapínání wifi, šetřící mód, přepínání monitorů
- vaio update
- vaio media
- bonjour service - potřebuje to hloupý ipod, nebo se s windows domluví i bez toho?
- google toolbar (a ve službách určitě běží google update)
- divxupdate
- 602updater - někdo to možná potřebuje na sw pro formuláře
- alps point service - proč 2x? s apmsgfwd.exe a apvfb.exe dokonce 4x - co to je za retardovaný ovladač touchpadu?
- adobe update service
- eset, a zároveň ms security client? vyber si jedno.
- officevirt... - co to je za službu office, když v prohlížeči událostí má jen chyby? odinstalovat.

kde v notebooku najdu funkci, abych ho dostala do původního nastavení. Mám na mysli, že se bude chovat jako nový, jako s přeinstalovaným OS

pokud ten krám nemá recovery oddíl - viz manuál, pak alza tvrdí:

Sony
Modely tohoto výrobce jsou vybaveny zálohovacím programem, který je dostupný po doinstalaci přímo ze systému skrze nabídku start.

čili dnes už bys zálohovala a v budoucnu obnovila jedině ten rozdrbaný stav.

Ještě jednou ahoj,

tak noťas běží naprosto tiše, ale nejdou mi dvě kravinky:

1) Touchpad funguje bez mnou často používané funkce, a to zvětšení textu na monitoru tahem těmi prsty od sebe. Tlačítka a poklik jsou v pořádku. Takže někde je zakopaný pes (spíš štěně) s tím "alps point ..." atd.

2) Zesílení nebo zeslabení zvuku pomocí "Fn+F3, F4" a to samé hned vedle s jasem monitoru.

Obojí jde samozřejmě udělat jinak, takže to neberu jako problém, ale spíše zajímavost.

Kari

touchpad: pak by to vypadalo, že skutečně musí běžet leckteré z 2-3-4 výskytů alps point service + apmsgfwd.exe + apvfb.exe

stejně tak utility pro obsluhu hlasitosti/jasu: snad má běžet vaio event service.
výrobci totálně zahnojí notebuky až nefunkčnosti, ale neuvedou co tam vlastně spouští a čeho se to týká.

otoč ten krám vzhůru nohama, přečti typ ze štítku, vygoogli na to soní ovladače - snad u nich najdeš popis co k čemu je.