Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seká se pc

ahoj nějakou dobu se mi seká pc oodstraňuju soubory když mám málo místa na disku a použivám čistič advanced systemcare tam psali a ty fragmenty mohou způsobovat zpomalení pc napadlo mě koupit grafickou karta a ramku a ještě mám internet od 2 tarif optimal nemůžu si ho zrychlit že koupím nový modem prosím jáké rady na nový pc
nemám děkuji

- nedostatek místa ma disku ti přece nezachrání žádný cleaner, tuneup, a nic podobného. nejvíc místa ušetříš když svůj system care odinstaluješ.
- defragmentaci umí přímo windows, stačí ji spustit 1x za rok
- tvoje data nepatří na systémový disk (např na plochu): jimi si zasíráš místo a naopak zvětšuješ fragmentaci pro aplikace (program files)
- modemem neurychluješ pc: systém ti neběží ze síťového cloudu abys musel řešit rychlost síťového připojení
- když potřebuješ zrychlit pc, povypínej v msconfig.exe nesmysly v "po spuštění"
- pokud děláš pod omezeným účtem, případně si nezrušíš uac, nepotřebuješ antivir/antispyware a budeš mít rychlý pc. samozřejmě to chce nepoužívat warez.

pokud bys dotaz myslel vážně, napsal bys konfiguraci: verze systému, současné rozdělení disků, velikost ram (při větší ram můžeš zredukovat nebo vypnout swap).
poznámka "net aplikace" znamená co: že se ti z html stránky spustí javascript? nebo používáš internetovou verzi nějakého office? to bych chápal kdybys měl 2gb na systémový disk.

systém neustále dodrbávaný nějakými čističi ani nemá cenu příliš zachraňovat, klidně ho můžeš nainstalovat znovu a lépe.

ram mám 3 gb microsoft windows xp home edition verze 2002 service pack 3
amd athlon 64 x2 dual procesors 3800+ core procesor 2,01 ghz grafika nvidia geforce gigabyte 9500 gt mám 2 disky C velikost 29 gb mám volno 6,50 gb J Celková velikost 203 volno 119 gb a mám programy adobe ilustrator cs 5 a adobe indesign cs5 nemůže to být tim

volného místa máš dost, kvůli tomu ti nic nepadá.
pokud se ti seká pc, je to nejspíš následek instalace warezu a přibaleného spyware - tak ho odstraň.
nesmyslné mazací funkce v automatizovaných čističích mají taky vliv na nestabilitu / nefunkčnost windows, nebyl bys první "čistič" s takovým problémem. už jsi ten nesmysl odinstaloval?
když máš problémy s během windows a programů, vlez do prohlížeče událostí - systém, aplikace - a začni řešit nalezené chyby.
ten msconfig už jsi našel?

v xp musí 16gb systémový disk stačit každému. ostatně když je na systémovém disku 6.5gb volno, tak co řešíš? pokud na systémový disk odkládáš i data, je to tvůj bordel. pokud ti tam tolik místa zabírá warez, proč řešíš že se ti seká pc - čekal jsi snad že toho vznikne pc s vodotryskem?
u stolního pc je 3gb ram trochu exotická kombinace, ale zvýšením na 4gb si už moc nepomůžeš, máš jen 32bit systém a aplikace.