Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrola systému sa nehýbe.

ahojte, mám menší problém. dneska som sa ponáhlala vonka a nechcelo sa mi čakať kým sa počítač vypne tak som podržala pár sekúnd tlačítko na zapínanie.

prišla som domov zapínam počítač a vyskočí mi presne toto:

Kontrola systému súboru na C:
Systém souboru je typu NTFS.

Nekterý z disku vyzaduje kontrolu konzistence. Kontrolu disku muzete stornovať, durazne vsak doporučujeme kontrolu provést.
systém nyní skontroluje disk.

Program CHKDSK overuje soubory (fáze 1 z 3)....
Dokonceno 55 .

po 55 to pekne ide hore no potom zastane a nepohne sa ani za 3 hodiny.
vedeli by ste mi poradiť ako to stornovať, alebo prinútiť počítač pracovať ďalej?

v počítači je Xp professional.

vopred ďakujem za akúkolvekbodpoveď :)

nechcelo sa mi čakať kým sa počítač vypne tak som podržala pár sekúnd tlačítko na zapínanie

wtf? dáš přece vypnout a jdeš pryč - nepotřebuješ sledovat vypínací obrazovku až do konce.
si můžeš pro příště udělat zástupce na plochu: "shutdown -s -f -t0"

"v počítači je Xp professional" - byl, než mu někdo zničil souborový systém s registry.

vytáhni ten disk, přidej do jiného pc jako druhý nebootovací disk (viz pořadí v biosu), nech ho zkontrolovat tam.
případně z něj můžeš zkoušet zachraňovat data, protože jestli jsi neměla disk rozdělený na systém a data zvlášť, toto vypadá na formát.