Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno po repaire systemu xp nejako divne kombinuje grafiky

dostal som do ruky pc ktory po restrate zabikol a siel znovu do restartu. spravil som kompletny repair systemu ktory sa vsak vykonaval podozrivo dlho a nestandardne. po nabehnuti systemu chybalo na plochepar odkazov ale az na par drobnosti je system funkcny az....az na podozrive cachre ktore spravil win s grafikou.
system ma integrovanu grafiku a graficku kartu nvidia 5500. bohuzial tuto kartu nevidim v spravcovi zariadeni a pri pokuse pridat ju cez pnp system nic nenajde. pri pokuse nanutit mu ovladace nasilu ziadnu kartu nevidi. pri dalsom pokuse instalova nove ovladace od nvidia sa tieto bud nainstaluju ale nic sa neudeje alebo zahlasia ze nedetekovali zariadenie od nvidie. vo vlastnostiach plochy sa da pozriet ze adapter oznacil system ako vgasave co vyzera ze pouziva systemove prostriedky integrovanej grafiky (?). zaujimave totizto je ze monitor je zapojeny do tej 5500 a obraz ide z nej. kartu som skusil vytiahnut a znovu zasunut ale nepomohlo. chipset je od via k8m8.
ak do pobedia na nic nepridemi musim reinstalovat cely system;o(

Systém ? Pokud W95/98/ME, tak v DOSu nahrej zpátky funkční registry.
Pokud ME/XP, tak bod obnovení nebo pokud měl týpek jakýkoli soft
umožňující obnovu registrů, tak směle do toho. Předpokládám, že jsi PC
otestoval na přítomnost breberek.

z nadpisu je zrejme ze ide o xp;o). bod obnovy nie je ziadny pretoze po repaire je jediny bod obnovy datum repairu systemu. pocitac je cisty to som skontroloval ako prve len mam pocit ze system je uz v...
skusal som aj poslednu znamu konfiguraciu aj nudzovy rezim pripadne vga mode stale nic;o(. ja naozaj nevidim ziadne riesenie ale skusam len tak nahodou ci niekto nieco nebreptne.
obnova registrov po repaire uz podla mna mozna nebude ale mozem nieco pozriet.

Jo, sorry. V BIOSu je integrovaná VGA vypnutá ? Nezapomněl jsi na drivery k desce po instalaci XP ?
Pak by nic nemělo bránit v normálním provozu XP. Ještě můžeš v DOSu smazat Windows a Program Files,
pokud HDD jede na FAT32, jinak třeba zálohovat důležitá data, zformátovat HDD a začít odznova.

tak bud som slepy alebo sa v tomto biose nic nevypina. navyse pri instalacii driverov instalujes len drivre ku grafike to ci sa ma vypnut som tam tiez nikde nevidel. si si isty ze poznas chipset k8m8 a prislusny award bios;o)?
navyse som skusil este jeden repair a pri instalacii to postrada viaagp1.sys ktoru prave stahujem z netu a hodim to tam cez disketu a myslim ze to potm pojde. ak nie tak to rozkopem;o).

neuznavam opravy typu format&install pretoze tak to robi kazdy. ja sa radsej so systemom pohram a userovi vratim pc taky aky mal predtym hlavne ked 90% userov su trubky ktori su nestastni uz len z toho ked maju ikonku vlavo a nie vpravo a nieto este keby som im povedal zeby si mali nieco instalovat alebo vyvadzat na pracovnu plochu odkazy.
uznavam ze niekedy je tento pristup kontraproduktivny pretoze po vyrieseni problemu s grafikou sa vyskytol dalsi s usb...vlozim usb pc ho najde ale nezobrazi ako mass storage pritom inak nevykazuje ziadnu chybu;o)).
edit: v tomto pripade sa ukazalo ze je nutne pouzit format&install nakolko pc sa spravalo nestandardne (napr vedelo tlacilo cez usb ale kluce uz nezobrazovalo, po prideleni volume klucu system tuto zmenu odignoroval, na sieti nevedelo zobrazit pracovnu skupinu a pc videlo len podla ip...atd). nemam tolko casu aby som opravoval kazdu tuto chybu zvlast takze po odsuhlaseni zakaznikom volim lama postup format&install