Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová sekce

Zdravim, ted mě ukamenujete, že to sem nepatří, ale kontakt - email na poradnu mi nejde nějakým způsobem odeslat.

Měl sem dotaz: ,,jsem moc rád za server poradna.cz, je plná super lidí, kteří dokáží dobře poradit, i se člověk něčemu přiučí, něco se dozví.
Když máte sekce akvaristika, pc, hry atd. neplánujete závést sekce AUTA, kde by se řešili všechny možné i nemožné problémy s auty? Myslím, že sekce by měla dost zájemců, tazatelů. Myslím že by to mohlo mít úspěch"

Myslíte, že by nová sekce mohla vzniknout? Napište mi názor.
PS. Omlouvám se za špatnou sekci.

Auta sme preberali viackrat, nejde o to, ze autoporadni je vela, ide o to, ze nemame dostatocny pocet kvalifikovanych radcov. Ono zrovna u aut ma zmysel rozbehnut poradnu vtedy ak za nou stoji niekolko profesionalov od aut, ktory budu radit ludom, inak sa to nebude skor podobat na poradni, ale na nejake osobne domnienky vodicov, ktori nadobnu pocit, ze ked si vymenili rezervu, ze zvladnu aj opravu auta.
Pokial mas kontakt na profesionalov ochotnych venovat sa tu ludom vo svojom volnom case mozes nam dat vediet.

osobne domnienky vodicov

Ono to tak bohužel vypadá i v těch specializovaných poradnách. Prakticky celý obsah vypadá jako slohová cvičení ze školy a jen sem tam odborný názor, návod, schéma ale to aby člověk hledal jak jehlu v kupce sena. Pokud jde o starší auta, tam se diskuse vůbec nekoná, takže vám nikdo neodpoví, a pokud jde o nová auta, tak ta jezdí a nepotřebují ničeho, než pravidelné, plánované návštěvy servisu. :puff:

Tady jde spíše o rady řidičů řidičům... Od prkotin - výměny olejových filtrů, diskuse o kolech, jak na korozi, jak zařídit hudbu, jak přidělat zahrádku atd. atd. Když na forech - vw, škoda, mazda, citroen atd. ty diskuse a rady uživatelů fungujou, proč by to nemohlo být i zde, globálně. Protože například, když budu chtít vybrousit zadní lemy kuli korozi, proč tohle řešit pouze na mazda foru když ta samá věc se třeba zrovna řeší na wv foru, kde se třeba skrýva užitečnější návod, nebo jiným způsobem daná problematika stejné věci ikyž se jedná o rozdílná auta ... Víte jak to myslím?

Proto mi přišla poradna.net jako fajn místo kde by se řešili auta globálně, a netřeba profesionálů. Na normální výměny, vylepšení, úpravy stačí pouze člověk se zkušenostmi.Pokud někdo ví, poradí, pokud ne, nebude psát nic.. Proč by si tedy řidiči nemohli poskytnout info, a rady právě zde. Úspěch si myslím že by to mělo,
a že by to bylo zajímavé. Toť vše, děkuji vám za odpovědi :-)

jak už tu zaznělo. chce to opravdu fundované lidi. osobně si myslím, že poradna.net má slušný potenciál postupně združit hodně oborů, ale nesmí se z toho udělat multiporadna bez kvalifikovaných lidí.
na běžné záležitosti kolem aut už fora jsou a poradně.net by to jen snížilo úroveň a sem tam postačí kategorie pokec.

Ja Ti poviem čo si myslím:
1. Taká sekcia pre autá tu kľudne môže byť, ale takých "špecializovaných fór" je na nete plno...
2. Aj keby tu niečo podobné autám bolo, ostalo by to len pri drobných opravách, nejaká výmena blbostí, plecharina a pod.
3. Autá sú dnes také modernizované, všade samá elektronika, že čokoľvek opravovať svojpomocne dokáže len naozajstný "macher", sám si na nič zložitejšie netrúfam
4. Nejakú diagnostiku a podobne - toto je dnes "kšeft" tu nečakaj, ten čo niečo vie, má k tomu prístroje a potrebné vybavenie Ti žiadnu radu nedá, lebo tým pádom prichádza o svoje peniaze...

To len v sekcii PC je samý odborník a špecialista a aj lamy si myslia, že všetko dokážu a do všetkého vŕtajú, akoby to bolo vymeniť žiarovku.

Skôr by som navrhol: "Sekcia pre úplných začiatočníkov - PC škôlka"... :-)

Můj kolega to nazval takto:
"Dnes dělá do počítačů každej, kdo má do prdele díru a podle toho to taky vypadá."

Naštěstí tady v PC poradně jsou i skuteční profesionálové a hodně pokročilí uživatelé, navíc téměř všichni při psaní rad sem sedí u počítače :-) A většina z nich tvoří skalní jádro poradny. Ale vždyť ty to víš, patříš taky do něj.