Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mistni sit na WinMe a router

mam doma 3 PC (2x WinXP a 1xWiMe)
jsou spojeny pre router OvisLink IP1000R, ktery jsem nijak nenastavoval.
Pres router vidi vsechny 3 PC do internetu.

Ale z jednoho WinXP vidim ten WinMe a naopak a z druheho WinXP nevidim WinMe a naopak.

Absolutne nechapu proc ?

Ten WinXP co se s tim PC s WinME vidi ma jine uzivatele a ten co se nevidi ma stejneho uzivatele, mohlo by to byt tim ?
(Rozumejte jeden PC s WinXP ma sestra a ten druhy mam ja a ten PC s WinMe mam taky ja pod stolem - je to starej PC a mam ho na zkouseni - oba PC mam i na jednom monitoru, mam tam prepinac.)

vim, ze tu mame odborniky na WinMe, tak mi treba poradite, ikdyz ja nevim a nechapu!

Tak sorry, ono je to jinak. Takze mam PC XP1, XP2 a ME3.

XP1 vidi XP2
XP1 nevidi ME3
XP2 nevidi XP1
XP2 nevidi ME3
ME3 nevidi XP1
ME3 vidi XP2

Takze bude problem jinde a ne v Milleniích.

Ale vubec nevim, porty na routeru jsem prohazoval a je to furt stejne.

klasický postup:

1. opingat navzájem (myslím, že nebude problém)
2. telnetem zkusit port 139 (telnet ip_adresa 139) - musí dojít ke spojení. Pokud ne, neběží služba, či je aktivován firewall
3. ověřit uživatelské účty. Pro správný přístup z PC s XP na PC s XP je třeba mít na všech PC buď zjednodušené sdílení, NEBO mít účty s nastavenými hesly (ideální je mít účty a hesla synchronizována napříč počítači). U Win9x ke třeba mít nainstalováno sdílení soub. v síti MS a dále nastaveno přihlášení do sítě Microsoft. Uživatel musí být přihlášen a je dobré, aby měl nastaveno heslo stejné jako stejný existující uživatel na XP.

Tak vyreseno.

Problem byl v tom, ze na PC XP1 a ME3 bylo odskrtnuto sdileni souboru a tiskaren v sitich Microsoft. Proste takova blbost, ale trvalo mi to nez jsem na to prisel. HUH.

Jinak ale s tim opinganim jsem mel ten problem, ze jsem to zjistit nemohl, protoze IP adresy mi prideluje DHCP server, tak jsem si to nakonec vyresil tak, ze jsem si nahodil do vsech stroju lokalni IP s tim, ze me to odpojilo od internetu a protoze to pak pingnout neslo, zacal jsem hledat v nastavenich az jsem na to kapnul.:-D