Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota HDD - vliv na životnost

Dobrý den. Mám koupený interní hdd, ale chci ho provozovat vedle PC skříně a né uvnitř. Z mechanického hlediska mu žádné nebezpečí nehrozí. (Nemá kám spadnout, je ve vodorovné poloze položený na stole vedle PC skříně a stěny, volné vzduchu má kolem sebe dost.) Ovšem zajímají mě teploty. Když je ve skříni, tak se v běžném provozu zahřeje na 30°C (ovívá ho větrák), ale když ho mám vedle skříně vyleze to na 45°. Chci se zeptat: Bude mít těch patnást stupňu navíc nějaký podstatný vliv na jeho životnost? Děkuji. :-)

Hraju si se systémy. Nahraju systém na jeden hdd, odpojím ho, nahraju system na druhý hdd, odpojím ho. Pak připojím oba naráz a sleduji co se děje, pak je zas formatuju a rozděluji je před instalací na části atd. (Ještě je chci zkusit zapojení po pole RAID.) Prostě každou chvíli potřebuji hdd odpojit a zas připojit, tak abych ho měl po ruce. :-)