Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firewall - jak nastavit?

Tak jsem si poridil router OvisLink IP1000R s integrovanym firewallem, nicmene o firewallu nic nevim a ani jak ho nastavit.
Navic jsem do PC instalnul Sygate Personal Firewall a navic mi kamos slibil ze mi prinese od keria ten Winroute, prej neni spatnej.

Diskuzi zde na tema firewally jsem cetl, ale zvrhlo se to do pro me neznamych zkratek a vyrazu. Takze ja potrebuju poradit co nastavit na firewallu tak abych byl zabezpecen a pritom mohl v pohode serfovat na netu + asi casem instalnu doma DC++, takze aby mi chodilo.

Dik za rady nebo odkazy na nejake stranky venujici se teto problematice hloubeji, ale pritom tak abych to pochopil i ja. :-)

Jo a prosim neradte abych pouzival firewall z WinXP SP2, pouzivam WinXP SP1 a WinMe a nehodlam to menit.

Tak co, nikdo se blize firewally nezabyvate, aby jste napsali, ktere porty jeste povolit ?

Treba me ted kdyz mam povolenej pouze port 80 nejde email na seznamu, pokud se pripojuju pres SSL, tak predpokladam, ze tam seznam pouziva jinej port. Nevite nekdo nahodou ?